Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Dupa modul in care unii isi plang dezamagirea fata de Asociatia noastra pe diverse forumuri(vezi pescar hoinar),este normal sa analizam si noi fiecare cerere de primire in Club!(Interesant felul in care cei de la Pescar Hoinar au reactionat la incercarile de denigrare a APC 21 pe forumul lor!Bravo,domnilor,felicitari pentru verticalitate!Observ ca,intre timp,postarea a fost modificata si este acum destul de neutra!Eu am apucat insa sa vad varianta originala!Rusinica!)
Cum adica, nenea marian ne-a barfit pe la coltul strazii, asa cum fac cumetrele din mahala!
Doamne, ce deceptie !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Pai,hai sa va dau si topicul de pe forum Pescar Hoinar-Petitii adresate autoritatilor,(Va supun atentiei dumneavoastra....,pagina 2,user adarsiatat!)Repet,mesajul initial a fost modificat de autor,dar merita sa cititi comentariile moderatorilor care spun totul!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Pai,hai sa va dau si topicul de pe forum Pescar Hoinar-Petitii adresate autoritatilor,(Va supun atentiei dumneavoastra....,pagina 2,user adarsiatat!)Repet,mesajul initial a fost modificat de autor,dar merita sa cititi comentariile moderatorilor care spun totul!
Mda, cam scarboasa treaba ! Nasol, ce mai ! Nu-l credeam capabil ! :twisted:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:Pai,hai sa va dau si topicul de pe forum Pescar Hoinar-Petitii adresate autoritatilor,(Va supun atentiei dumneavoastra....,pagina 2,user adarsiatat!)Repet,mesajul initial a fost modificat de autor,dar merita sa cititi comentariile moderatorilor care spun totul!
In ce sectiune e Iancule?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Dumitrescu Iancu »

Forum off-topic-Petitii adresate autoritatilor-Va supun atentiei...,pagina 2
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

cezar wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Pai,hai sa va dau si topicul de pe forum Pescar Hoinar-Petitii adresate autoritatilor,(Va supun atentiei dumneavoastra....,pagina 2,user adarsiatat!)Repet,mesajul initial a fost modificat de autor,dar merita sa cititi comentariile moderatorilor care spun totul!
Mda, cam scarboasa treaba ! Nasol, ce mai ! Nu-l credeam capabil ! :twisted:
Pai in conditiile astea nu vreau eu sa fac parte dintr-o familie cu astfel de oameni. Sta scris si-n imnul tarii pe care el crede ca o respecta ca:

... o mama vaduvita de la Mihaiu cel mare
isi cere de la fii-si azi mana de-agiutori
si blastama in lacrimi acum pe orisicare
in astfel de pericoli s-ar face vanzatori. ...

Eu inteleg sa extindem "priceperea" la rang de forum da` sa lucri` in moshcoshag trebe sa-ti fuga tzercu`.
JOS ADAR! da` sa-si dea demisia. Ii dau io banii inapoi da sa-mi dea si el pg-urile si carnetul de membru. Nu poate sa poarte o eticheta atata timp cat o rupe.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by costin stefanescu »

mda,interesant si nu prea fiindca era o treaba care o stiam deja,asta e distractia omului,suetele si barfele pe net,asta pana o sa il cunoasca toti si va ajunge un fel de paria,dar fiecare cu viata lui !
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

Miyagi wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Pai,hai sa va dau si topicul de pe forum Pescar Hoinar-Petitii adresate autoritatilor,(Va supun atentiei dumneavoastra....,pagina 2,user adarsiatat!)Repet,mesajul initial a fost modificat de autor,dar merita sa cititi comentariile moderatorilor care spun totul!
In ce sectiune e Iancule?
In fine n-am gasit. Totusi vreau sa zic ca Marian imi era simpatic in felul sau. Am vazut niste discutii dintre el si pictorul si mi-a fost deajuns. Supara-te pe mine Neica,dar dejectiile-ti put departe. Cineva zicea ca n-a trecut mult timp si APC 21 a facut prima victima-primul ban;pai bai frate mai bine putini si buni decat multi care te-ncurca!- si asta in conditiile in care cel excomunicat mi-era mai simpatic decat Marian si vorbesc serios Victore.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by costin stefanescu »

Cornele,trimite-mi frate pozele alea s ale pun ce dracu',ti-e greu ?
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by paulletta »

Bai Cornele, apuca-te frate de scoala..... :lol: :lol:
ia de aici link poate vezi asa.... si pune-ti ochelarii ca tu chiar ai nevoie de ei.

http://pescuitul.3xforum.ro/post/1412/2 ... l_proiect/
Paulletta
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

Miyagi, sa nu exageram cu nenea Marian. Este un personaj complex ! Are si bune si rele, ca fiecare dintre noi.
Pentru cele bune, i-am acordat prietenia mea.
Pentru cele rele (chitibusar, rautacios, razgaiat de unii care i-au dat apa la moara, distructiv daca-l bagi in seama), navigheaza la limita dintre sublim si ridicol.
Este bazaitor ca o musca, uneori enervant, dar nu uita, Miyagi, ca musca bazaie si nasul domnitei, si cacatul vacii, cu aceeasi inversunare. E drept, deobicei se ineaca in "produsul taurinei".
Pana ne lamurim ce suntem noi in mintea lui, sa-i acordam beneficiul increderii.
Faptul ca a primit niste "bobarnace" pe alt sait nu-l scuteste de ghiontii pe care-i primeste aici. Iar eu sunt dispus sa-i ofer cu "darnicie". Asa era si la rugby, sportul pe care cu onor l-am practicat. Iti "bushumai" adversarii (ei pe tine la fel), dar la sfarsit le strangeai mana.

Cat despre accesul lui in Club, nu-l va primi fara acceptul vostru. Eu am o mare rezistenta la ineptii, le aud aprope zilnic.
Dar sunt sigur ca unii dintre voi, mai nedusi la biserica, l-ar intreba: Ce poftesti, ma musiu ?
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Adar Marian »

In topicul respectiv se propune infiintarea unei asociatii, iar eu veneam cu exemple legat de cum poate esua o initiativa buna, doar si numai prin lipsa de comunicare, printr-o conducere care se rupe de membrii sai.
Barfa? Nu, domnilor, adevar gol-golut.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

Adar Marian wrote:In topicul respectiv se propune infiintarea unei asociatii, iar eu veneam cu exemple legat de cum poate esua o initiativa buna, doar si numai prin lipsa de comunicare, printr-o conducere care se rupe de membrii sai.
Barfa? Nu, domnilor, adevar gol-golut.
Si oamenii aia n'au acceptat sa-i luminezi alde matale ? N-or fi nici ei adeptul "capitanului", poate le convine sa fie populatie, nu popor. Grav! :lol: :lol: :lol:
Nene, baietii aia nu sunt atat de rabdatori ca noi. Ti-au spus-o de la obraz ca-i plictisesti si ti-au dat papucii. Cam scurt, cam direct, cam nasol pentru matale.
Neicushorule, ma luase o jale (sunt foarte milos din fire!), de ma seca la casa sufletului.
Scrie, nene, la noi, nu acumula fiere, ca sa nu-ti "cauzeze"! Scrie, scrie, scrie...
User avatar
Adar Marian
Posts: 561
Joined: 23 Oct 2009, 07:44
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Adar Marian »

cezar wrote: Cat despre accesul lui in Club, nu-l va primi fara acceptul vostru.
Asta a fost tare!... :D :D :D
Dom'le, dac-am ajuns sa fiu si deschizator de drum intr-o noua practica, anume cea a primirii in club prin vot, zau ca-s intr-adevar o personalitate - nu ca m-as fi indoit de asta pana azi.

PS. Nu stiu cat va amuzati voi, insa mie mi-ati facut ziua! :D :D :D
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

musca bazaie si nasul domnitei, si cacatul vacii, cu aceeasi inversunare
Pai stiu Taicule ca mi-o fur si eu de fiecare data din cauza varstei si vreau acum sa se vada ca nu asta-i motivul principal: gresesti in viata indiferent cum te cheama,iar la capatai mai degraba iti aprinde lumanarea un pescar decat frate-tu si de-asta zic ca macar ar fi bine ca fiecare sa-si recunoasca vina in termen util. Sunt tolerant de felul meu si mi-as banui de Neicusor da` sunt momente in care mai bine-ti pui curu la bataie in loc sa invoci adevaru` care iti apartine numa tie. Bine! e o chestie care tine de diplomatie,iar asta nu place oricui. Probabil nici tie Mariane. Un Jimy Hoffa s-a prapadit ca sa nu mai existe spargatori de greva; crede-ma ca am citit si eu ce m-a interesat in viata.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

Adar Marian wrote:
cezar wrote: Cat despre accesul lui in Club, nu-l va primi fara acceptul vostru.
Asta a fost tare!... :D :D :D
Dom'le, dac-am ajuns sa fiu si deschizator de drum intr-o noua practica, anume cea a primirii in club prin vot, zau ca-s intr-adevar o personalitate - nu ca m-as fi indoit de asta pana azi.

PS. Nu stiu cat va amuzati voi, insa mie mi-ati facut ziua! :D :D :D
Tare, ne-tare, asta este! Nasol este ca nu se face prin vot, ci prin vointa celui care-l conduce (mandatat de ceilalti membri).
Contrazice-ma, daca poti !

Clubul nu-i carciuma, nene.
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by costin stefanescu »

Cezare,hai sa mutam subiectul la cafenea,n-are nicio noima aici !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:Cezare,hai sa mutam subiectul la cafenea,n-are nicio noima aici !
Costine, nu se pot muta subiectele dintr-o sectiune in alta ! Cel putin nu de catre moderator.
Se pot doar sterge; dar este prea mishto si nu ma indur ! ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

Votul s-a infiintat inainte de Cezar in perioada pleistocenului cand membrii unei comunitati urmau pe cel ce rapunea dinozaurul. Nu trebuie sa iti arogi anumite merite ci doar sa separi realitatea virtuala de cea de fapt.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Inscrieri in Clubul Dunarenilor

Post by Miyagi »

costin stefanescu wrote:Cezare,hai sa mutam subiectul la cafenea,n-are nicio noima aici !
Costine nu face asta ca poti fi acuzat de cenzura. Aici a debutat aici se-ngroapa:regulile comunicarii; ca tot acuza ca ii lipseste asociatiei.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”