Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by laloi »

Lorelai wrote:Radu, vezi ca pluta se foloseste si la Sheffield, si la bolognesa si la rubeziana !
Le duci pe toate ?
Pai chiar la asta ma gandeam, sa le cuprinda pe toate... Bolognesa si rubeziana (ca rubensiana am incercat :lol: ) nu am servit, dar ce, trebuie sa fie de interes general, as vrea sa le incerc, poate sunt alti amatori de stilurile respective... si mai e pescuitul cu pluta mare la pestisor la stiuca (incercat) ;) . Si pescuitul la copca...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Lorelai »

:D Te rog sa fii sigur ca am glumit !
Sunt primul, daca accepti, care vin langa tine !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Miyagi »

laloi wrote:
Lorelai wrote:Radu, vezi ca pluta se foloseste si la Sheffield, si la bolognesa si la rubeziana !
Le duci pe toate ?
Pai chiar la asta ma gandeam, sa le cuprinda pe toate... Bolognesa si rubeziana (ca rubensiana am incercat :lol: ) nu am servit, dar ce, trebuie sa fie de interes general, as vrea sa le incerc, poate sunt alti amatori de stilurile respective... si mai e pescuitul cu pluta mare la pestisor la stiuca (incercat) ;) . Si pescuitul la copca...
Asa mah tata ca eram gata, gata sa o scriu io si vine si sezonu`.
Image

Image
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by dutustoica »

"laloi
Haide-ti sa nu vb cu pacat, ca au existat luni intregi fara o actiune (cum era trecut la program, sincer Cafeneaua eu nu o consider o actiune :D ), si de dorit imi doresc sa castig si la loto si nu e posibil ;)
Nu e nicio diferenta Radule. Ca sa castigi la loto, trebuie sa joci (altfel n-ai nici o sansa), iar ca sa fii la o actiune, trebuie sa participi. Simplu.......Restul ......sunt vorbe. Din pacate, prea multe vorbe.....
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Lorelai »

Unde se arata ca Dutu, in doua cuvinte, spune totul !
La general Radu, nu o lua in nume personal !
Raman acelasi de langa tine !
Pesti sa avem, sa uitam de teorii !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Mihai Vinturache »

Ca sa sintetizam putin:
1. Se propun cateva iesiri la undita dintre care 1-2 concursuri. Ideala ar fi perioada prohibitiei cand vrand-nevrand mergem pe balti cu plata. Si in jurul Bucurestiului sunt cateva balti pe care se pot face partide frumoase de pescuit la undita. Dar putem sa le facem si in alte perioade, pana la urma nu e obligatoriu ca tot APC21 sa participe la o singura actiune. Cu putina organizare si implicare se pot face si 2 simultan si oamenii isi aleg ceea ce la place mai mult.
Eu am promis ca ma voi implica in organizarea a macar 2 concursuri de pescuit la fix. Daca nu exista obiectiuni ma autopropun ca responsabil pentru organizarea lor si imi prinde bine orice fel de ajutor si cum Radu pare dispus sa participe scriu:

Responsabil : Mihai Vinturache, Radu Lalescu

2. Daca iarna ne permite ar fi posibile 1-2 iesiri la copca. Pe Snagov nu ar trebui sa platim nimic si in acest fel am putea aloca, fiecare dintre noi, cate ceva suplimentar pentru partea de "socializare". Asta nu ne impiedica sa analizam si alte posibilitati.

3. Balul pescarilor.

4. O iesire la munte. Las pe altii sa propuna perioada, locatia etc.

5. Traditionala iesire pe Chilia in perioada dintre deschiderea pescuitului pe apele de frontiera si a celui de pe apele interioare.

6. Concursul de pescuit pentru copii din preajma zilei copilului. Anul trecut s-a propus concursul "Tata si fiul (fica)". Putem incerca sa-l organizam in acest an, anuntat din timp.

7. O iesire la pescuit de guvizi la Marea Neagra. Putem incerca o expeditie de genul joi-duminica, cu familiile astfel incat "ceilalti" (din familie) sa se bucure de mare, plaja etc. iar cei "bolnavi" sa mearga la "tratament".

8. Iesirea traditionala de la Gura Portitei.

9. Expeditiile din Delta. Greu de stabilit de pe acum. Se vor anunta din vreme, ideal ar fi macar cu 1 luna inainte (la Forgo sau/si in alta locatie)

10. Concursul de spining de pe Snagov.

Cred ca sunt suficiente, asa cum s-a mai spus, orice initiativa pe parcursul anului poate primi sprijinul asociatiei daca este interesanta si se constata ca exista interes pentru ea.

Este o schita facuta de mine, oricine o mai poate completa, si chiar este de dorit acest lucru. Din mai multe propuneri putem intocmi un program mai atractiv. Important este sa nu ne risipim in multe actiuni pe care sa nu le putem finaliza.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Lorelai »

Excelent !
Un program minimal !
Iar chestia cu invitatia pentru copii mi se pare cea mai interesanta dintre toate,
Repet, cu regret, nu am incredere in sistemul institutional din Romania.
Daca e necesara o participatie privitor aceasta actiune, sunt trup si suflet.
In alte conditii, NU !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by laloi »

Mihai Vinturache wrote: Responsabil : Mihai Vinturache, Radu Lalescu.
Va confirm sprijinul si implicarea.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Lorelai »

La pct 1 ! :D
Sau nu am inteles bine ? :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by laloi »

Lorelai wrote:La pct 1 ! :D
Sau nu am inteles bine ? :lol:
Am incercat si eu in 2 cuvinte sa spun totul ;)
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Lorelai »

Daca zici tu ... :geek:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by dutustoica »

Calea e deschisa, asa cum a fost si pana acum. Putirintza sa fie. Ca vorba aia "daca nema putirintza, ce mai chichirez galceava?"
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Miyagi »

De-asta avem nevoie fratilor. Frumos, curat sintetic. Bravo Mihai. Ma dedic si eu programului gandit de tine dupa posibilitati. Da-mi o sarma ca pe forum totul "se transforma" :D . Chiar daca as fi vrut sa se discute un pic si despre actiuni pentru membrii mai dinamici ca sa acoperim toata gama si sa nu-i neglijam si pe cei noi care vor sa faca echipa si sa invete cat mai multe din arta pescuitului, de la noi, cu noi si alaturi de noi, zic eu ca si tine ca e suficient. Punand problema la modul asta trebuie sa incepem odata sa vorbim si de implicare si responsabilitati. Voi ati facut asociatia si ati conceput-o si pentru noi. Unii ne-am dat silinta intr-un fel sau altul sa fim cat mai "pe metoda". A fost mai greu ca suntem inca la inceput, dar hai sa mai lucram un pic. Fara functii de conducere ci mai degraba pe organizare. Cluburi, actiuni, program anual, responsabilitati etc. Toate trebuiesc luate ca atare ca sa nu fetisizam conceptul de asociatie de cluburi.
p.s. elaboreaza-ti proiectul Mihai si prinde-ma te rog in el.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Deceneu »

poate am putea organiza si un concurs ptr crapari ?, ceva gen 24/48 ore doar de dragul pescuitului , cu niste premii simbolice...ce parere aveti ?
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Miyagi »

Deceneu wrote:poate am putea organiza si un concurs ptr crapari ?, ceva gen 24/48 ore doar de dragul pescuitului , cu niste premii simbolice...ce parere aveti ?
Il organizezi tu :D ?
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Deceneu »

Miyagi wrote:
Deceneu wrote:poate am putea organiza si un concurs ptr crapari ?, ceva gen 24/48 ore doar de dragul pescuitului , cu niste premii simbolice...ce parere aveti ?
Il organizezi tu :D ?
Da , dar sa ma ajute cineva ca nu cred ca sunt 100% apt. am dat si eu o idee atata tot .. si am gandesc ca ptr unii ar fi un antrenament ptr concursuri... bine asta depinde si de garla..
Ps : ar fi mai interesant daca ar fi pe echipe :))
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Miyagi »

Ba chiar am putea sa programam o scrumbie organizata sau un somn cum trebuie pe Dunare-n amonte. Am avea si muntele cerut de unii. La Gabi putem merge oricand ca-i la indemana.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Miyagi »

Deceneu wrote:
Miyagi wrote:
Deceneu wrote:poate am putea organiza si un concurs ptr crapari ?, ceva gen 24/48 ore doar de dragul pescuitului , cu niste premii simbolice...ce parere aveti ?
Il organizezi tu :D ?
Da , dar sa ma ajute cineva ca nu cred ca sunt 100% apt. am dat si eu o idee atata tot .. si am gandesc ca ptr unii ar fi un antrenament ptr concursuri... bine asta depinde si de garla..
Ps : ar fi mai interesant daca ar fi pe echipe :))
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Las` mah ca te iau cu mine la un antrenament serios. Un concurs de crap la cum visezi tu nu cred ca e posibil prea curand. Poate doar la feeder.
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by Deceneu »

Miyagi wrote:Las` mah ca te iau cu mine la un antrenament serios. Un concurs de crap la cum visezi tu nu cred ca e posibil prea curand. Poate doar la feeder.


Total offtopic : yyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeyyyyyyy
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Propuneri pentru programul de activitati pe anul 2012

Post by cezar »

Mihai Vinturache wrote:Ca sa sintetizam putin:
1. Se propun cateva iesiri la undita dintre care 1-2 concursuri. Ideala ar fi perioada prohibitiei cand vrand-nevrand mergem pe balti cu plata. Si in jurul Bucurestiului sunt cateva balti pe care se pot face partide frumoase de pescuit la undita. Dar putem sa le facem si in alte perioade, pana la urma nu e obligatoriu ca tot APC21 sa participe la o singura actiune. Cu putina organizare si implicare se pot face si 2 simultan si oamenii isi aleg ceea ce la place mai mult.
Eu am promis ca ma voi implica in organizarea a macar 2 concursuri de pescuit la fix. Daca nu exista obiectiuni ma autopropun ca responsabil pentru organizarea lor si imi prinde bine orice fel de ajutor si cum Radu pare dispus sa participe scriu:

Responsabil : Mihai Vinturache, Radu Lalescu

2. Daca iarna ne permite ar fi posibile 1-2 iesiri la copca. Pe Snagov nu ar trebui sa platim nimic si in acest fel am putea aloca, fiecare dintre noi, cate ceva suplimentar pentru partea de "socializare". Asta nu ne impiedica sa analizam si alte posibilitati.

3. Balul pescarilor.

4. O iesire la munte. Las pe altii sa propuna perioada, locatia etc.

5. Traditionala iesire pe Chilia in perioada dintre deschiderea pescuitului pe apele de frontiera si a celui de pe apele interioare.

6. Concursul de pescuit pentru copii din preajma zilei copilului. Anul trecut s-a propus concursul "Tata si fiul (fica)". Putem incerca sa-l organizam in acest an, anuntat din timp.

7. O iesire la pescuit de guvizi la Marea Neagra. Putem incerca o expeditie de genul joi-duminica, cu familiile astfel incat "ceilalti" (din familie) sa se bucure de mare, plaja etc. iar cei "bolnavi" sa mearga la "tratament".

8. Iesirea traditionala de la Gura Portitei.

9. Expeditiile din Delta. Greu de stabilit de pe acum. Se vor anunta din vreme, ideal ar fi macar cu 1 luna inainte (la Forgo sau/si in alta locatie)

10. Concursul de spining de pe Snagov.

Cred ca sunt suficiente, asa cum s-a mai spus, orice initiativa pe parcursul anului poate primi sprijinul asociatiei daca este interesanta si se constata ca exista interes pentru ea.

Este o schita facuta de mine, oricine o mai poate completa, si chiar este de dorit acest lucru. Din mai multe propuneri putem intocmi un program mai atractiv. Important este sa nu ne risipim in multe actiuni pe care sa nu le putem finaliza.

Mihai, ar mai fi :

1. Concursul de cultura generala (ianuarie 2012) - il organizez eu
2. O actiune umanitara (cu copiii aia cu deficiente)

In cadrul punctului 9 la numerotarea ta, avem deja o chestie certa, deja antamata cu Dorin :
- deschiderea sezonului in Delta, la sfarsit martie, inceput aprilie.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”