Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

In afara zilei de luni, intre 10:00 si 14:00, nu se poate depune sub nicio forma cererea cu copie dupa buletin si chitanta pentru plata taxei? In alta ordine de idei, se poate fac rost de PG de Galati; daca da, se poate depune si sa fie eliberat fara prezenta titularului? :?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

Nu inteleg ce vrei sa spui cu programul de luni.
Cu putine exceptii, programul de lucru cu publicul al APC 21 este de luni pana vineri intre orele 15,30 - 19,30. Oricand poti sa vii, in cadrul acestui program, sa depui acte.

Noi am facut o oferta pentru procurarea de PG tinand cont de cele care sunt solicitate mai des. Galati nu a fost avut in vedere. In acest context, cu toata bunavointa, nu avem cum sa facem un drum la Galati pentru doar 2-3 PG.

In rest, orice fel de acte se pot depune si retrage fara prezenta titularului. In cele mai multe cazuri vine cate o persoana sa depuna acte pentru mau multi colegi si la fel se procedeaza si la eliberare.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Ai inteles gresit, vorbeam de programul la ANPA!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Permisele ANPA 2012

Post by johnny_fia »

Salutare!
Am si eu o intrebare. Am dat permisu la vizat (prin Valibu) destul de tarziu, aprilie cred. Am inteles ca dureaza cam 2luni pana imi vine permisu cu PG-ul. Cum fac sa pot pescui pe dunare pana sa intru in posesia permisului?
Imi e frica ca in cazul in care vine vreun control, sa nu imi confiste sculele.
Dc aveti vreo idee va rog.
Cand o sa vina vremea cand permisul o sa il pot lua fara sa mai astept dupa ANPA cu tiparitea si sa nu mai fie nevoie de PG, cel putin la granita cu Bulgaria.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

johnny_fia wrote:Salutare!
Am si eu o intrebare. Am dat permisu la vizat (prin Valibu) destul de tarziu, aprilie cred. Am inteles ca dureaza cam 2luni pana imi vine permisu cu PG-ul. Cum fac sa pot pescui pe dunare pana sa intru in posesia permisului?
Imi e frica ca in cazul in care vine vreun control, sa nu imi confiste sculele.
Dc aveti vreo idee va rog.
Cand o sa vina vremea cand permisul o sa il pot lua fara sa mai astept dupa ANPA cu tiparitea si sa nu mai fie nevoie de PG, cel putin la granita cu Bulgaria.
Asteptam sosirea tuturor ANPA pentru cei care au depus pană pe 15.05.2012. Imediat, le fotocopiem si trimitem după PG-uri. Sunt încă şanse ca să aveţi ANPA şi 1-2 PG-uri pană la deschidere. Măcar atat !Restul, se pot ridica ulterior.
CatalinS
Posts: 13
Joined: 27 Jan 2010, 14:58

Re: Permisele ANPA 2012

Post by CatalinS »

Salutare,

Am doua chitante din 9 martie si am solocitat PG pt Giurgiu, Oltenita si Calarasi. Sunt gata?

Mersi!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

CatalinS wrote:Salutare,

Am doua chitante din 9 martie si am solocitat PG pt Giurgiu, Oltenita si Calarasi. Sunt gata?

Mersi!
Salut,

1. Călăraşi şi Olteniţa înseamnă un singur PG, anume cel de Călăraşi, obţinut de la Olteniţa.
2. Verific la birou, după amiază, dar sunt toate şansele să fie gata.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Am primit, in aceasta dimineata, alte doua loturi de permise de la ANPA, un numar total de 447 de bucati, aferente membrilor care au platit pana in data de 15 mai 2012.
Vom incepe imediat procedurile pentru obtinerea PG-urilor, care, la acest numar de permise, va dura in jur de doua saptamani, in functie de capacitatea de prelucrare a Politiilor de Frontiera Judetene.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Am primit, in aceasta dimineata, alte doua loturi de permise de la ANPA, un numar total de 447 de bucati, aferente membrilor care au platit pana in data de 15 mai 2012.
Vom incepe imediat procedurile pentru obtinerea PG-urilor, care, la acest numar de permise, va dura in jur de doua saptamani, in functie de capacitatea de prelucrare a Politiilor de Frontiera Judetene.
Pentru a nu rata nimeni deschiderea, vom trimite jumatate la PG-ul Giurgiu, iar cealalta jumatate la Oltenita. Astfel, fiecare va putea ridica ANPA cu (cel putin) un PG.
Apoi, vor putea ridica si restul. Este tot ce putem face, avand in vedere data la care au aparut PG-urile.
Niciun serviciu judetean al Politiei de Frontiera nu va putea rezolva 447 PG-uri, in numai cateva zile.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Permisele ANPA 2012

Post by johnny_fia »

Este posibila o lista cu cei care au primit ANPA, chiar dc nu sunt gata PG-urile. Ca sa pot urmari cand e gata si sa il pot ridica.
Merci.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

johnny_fia wrote:Este posibila o lista cu cei care au primit ANPA, chiar dc nu sunt gata PG-urile. Ca sa pot urmari cand e gata si sa il pot ridica.
Merci.
O lista cu 447 de nume ar fi si greu de scris, si greu de citit. Prefer sa investim cateva ore de munca pentru pregatirea loturilor de PG-uri. Suntem contra/cronometru, iar pana si capacitatea noastra de efort are o limita...omeneasca,
In principiu, au primit ANPA toti cei care au depus actele pana pe 15 mai inclusiv. Pana acum, ANPA n-a omis pe nimeni si cred ca nici acum nu se va intampla asta. Individual, va puteti asigura printr-un simplu telefon la asociatie, intre orele 15,30-19.30.
Incepand de maine, evident ! Astazi le facem receptia si le punem in ordine.
johnny_fia
Posts: 85
Joined: 14 Mar 2010, 11:23

Re: Permisele ANPA 2012

Post by johnny_fia »

cezar wrote:
johnny_fia wrote:Este posibila o lista cu cei care au primit ANPA, chiar dc nu sunt gata PG-urile. Ca sa pot urmari cand e gata si sa il pot ridica.
Merci.
O lista cu 447 de nume ar fi si greu de scris, si greu de citit. Prefer sa investim cateva ore de munca pentru pregatirea loturilor de PG-uri. Suntem contra/cronometru, iar pana si capacitatea noastra de efort are o limita...omeneasca,
In principiu, au primit ANPA toti cei care au depus actele pana pe 15 mai inclusiv. Pana acum, ANPA n-a omis pe nimeni si cred ca nici acum nu se va intampla asta. Individual, va puteti asigura printr-un simplu telefon la asociatie, intre orele 15,30-19.30.
Incepand de maine, evident ! Astazi le facem receptia si le punem in ordine.
Ok, merci pt raspuns ;)
Abia astept Dunarea si sa vad varfu' de la feeder cum se misca :)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Asa cum am mai anuntat, am primit, zilele trecute, un nou lot de permise ANPA, 447 bucati. Pentru urgentarea obtinerii PG-urilor aferente acestui lot, nu ne-ar strica o mana de ajutor...Asadar, cine doreste sa se implice pentru cateva ore, este asteptat maine, 26 mai, incepand cu ora 9:30 la sediul din Spatar Milescu. Multumim !
fatdaddy
Posts: 229
Joined: 30 Aug 2010, 15:01
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by fatdaddy »

Din pacate fiica-mea n-are meditatie lunea asta, asa incat trebuie sa zic pas in aceasta saptamana. :)
Andrei Riga
crocodil
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 20:12

Re: Permisele ANPA 2012

Post by crocodil »

Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti si mie in ce stadiu de rezolvare se afla permisele si PG-urile solicitate pe numele Dorobantu Adrian si Mihaila Ion!
Va multumesc!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

crocodil wrote:Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti si mie in ce stadiu de rezolvare se afla permisele si PG-urile solicitate pe numele Dorobantu Adrian si Mihaila Ion!
Va multumesc!
Pentru a va putea raspunde, este necesar sa specificati data sau numarul de chitanta prin care ati facut plata ! Multumim!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

Tuturor celor interesati de situatia permiselor le comunican faptul ca in acest moment avem aproape 1500 de solicitanti de carnete. Este o munca infernala sa cauti intre toate cele 1500 de inregistrari o anumita persoana pentru ca in acest an am pastrat inregistrarile in ordinea sosirii si nu alfabetic. Ca urmare avem nevoie de numarul sau macar data chitantei.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
crocodil
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 20:12

Re: Permisele ANPA 2012

Post by crocodil »

Pentru a afla situatia permisului de pescuit si a PG-urilor pentru Dorobantu Adrian: chitanta are nr. 4060 din 15.03.2012. Multumesc!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

crocodil wrote:Pentru a afla situatia permisului de pescuit si a PG-urilor pentru Dorobantu Adrian: chitanta are nr. 4060 din 15.03.2012. Multumesc!
Puteti sa va ridicati documentele solicitate, mai putin PG-ul de Teleorman, care va mai intarzia ceva timp.
crocodil
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2011, 20:12

Re: Permisele ANPA 2012

Post by crocodil »

Multumesc pentru raspunsul prompt!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”