Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ady76buc »

Dumitrescu Iancu wrote:
ady76buc wrote:buna ziua.daca e asa ma bag si eu pt sect4,si voi face metrou de la eroii rev.pina la canal la ARA,pt ca toti membri in 30 de min.sa fie pe Dunare :lol: :lol:
Eroii Revolutiei? Suntem vecini?
deci am un sustinator :) cine ni se mai alatura?merg ca independent :)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ady76buc wrote:deci am un sustinator :) cine ni se mai alatura?merg ca independent :)
Nu,nu...cum spuneam, eu stau in sect 5...Da` poate facem o alianta...de independenti... :shock: :lol: :lol: :lol:
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: Permisele ANPA 2012

Post by mikcutu »

este valabil programul de pe site?
Punct de lucru: Str. Spatarul N.Milescu, nr.34, Sector 2, Bucuresti, program: L-V: 15:30-19:30
Za dacs cam from za tracs!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

mikcutu wrote:este valabil programul de pe site?
Punct de lucru: Str. Spatarul N.Milescu, nr.34, Sector 2, Bucuresti, program: L-V: 15:30-19:30
Da, Ionut, este valabil si se respecta...
adiciungu6
Posts: 10
Joined: 13 Nov 2011, 20:29

Re: Permisele ANPA 2012

Post by adiciungu6 »

o zi prelungire de termen pentru depunerea actelor pentru permisul ANPA nu care e era o problema si cred ca dovedea fata de noi membri asociatiei RESPECTUL DVS, mai ales ca astazi vad acest termen cu toate ca urmaresc zilnic toate anunturile legate de permis si nu numai
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Permisele ANPA 2012

Post by costin stefanescu »

Mihai Vinturache wrote:Pe strazile din jurul sediului nu e ca in palma dar se poate circula. Ceva mai dificil este cu parcarea,
Cineva care vrea insa foarte tare sa ajunga acolo maine o poate face. Apoi vine la cafenea!

Mihai,cred ca e o greseala,din cate am inteles cafeneaua e Vineri nu maine
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

adiciungu6 wrote:o zi prelungire de termen pentru depunerea actelor pentru permisul ANPA nu care e era o problema si cred ca dovedea fata de noi membri asociatiei RESPECTUL DVS, mai ales ca astazi vad acest termen cu toate ca urmaresc zilnic toate anunturile legate de permis si nu numai
Cred ca nu ai inteles si repet: este vorba de prima serie, cei care au platit deja! Inscrierile continua si vom depune perodic, in functie de numarul cererilor, documentele nesesare la ANPA...Termenul apare astazi pentru ca tot astazi am primit verde de la ANPA...Inscrierile au inceput din 15-01 2012...
In legtura cu respetul, din respect pentru cei peste 200 de membri ai Asociatei care au platit, deja, permisul ANPA 2012, deci din respect pentru increderea si efortul lor vom incerca sa ne miscam cat de repede se poate...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

adiciungu6 wrote:o zi prelungire de termen pentru depunerea actelor pentru permisul ANPA nu care e era o problema si cred ca dovedea fata de noi membri asociatiei RESPECTUL DVS, mai ales ca astazi vad acest termen cu toate ca urmaresc zilnic toate anunturile legate de permis si nu numai
Păi puteţi veni maine, adica joi sau vineri pana in ora 18,30, ca să vă putem include în primul val. fac uz de dreptul preşedintelui de a vă mai acorda o zi. Cred că Iancu nu se supără. :D
Dar, nu vă alarmaţi, vom face serii cel puţin de două ori pe lună. Totul este să nu dureze mult confecţionatul cardurilor personalizate la ANPA.
adiciungu6
Posts: 10
Joined: 13 Nov 2011, 20:29

Re: Permisele ANPA 2012

Post by adiciungu6 »

va multumesc
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

cezar wrote:Păi puteţi veni maine, adica joi sau vineri pana in ora 18,30, ca să vă putem include în primul val. fac uz de dreptul preşedintelui de a vă mai acorda o zi. Cred că Iancu nu se supără. :D
Dar, nu vă alarmaţi, vom face serii cel puţin de două ori pe lună. Totul este să nu dureze mult confecţionatul cardurilor personalizate la ANPA.
:lol: :lol: :lol: Nu ma supar, totul e sa avem timp sambata sa le prelucram, iar vineri avem si cafeneaua :lol: :lol: :lol: La numarul de telefoane pe care le-am primit astazi, vor fi doua zile grele la "primire"...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:
cezar wrote:Păi puteţi veni maine, adica joi sau vineri pana in ora 18,30, ca să vă putem include în primul val. fac uz de dreptul preşedintelui de a vă mai acorda o zi. Cred că Iancu nu se supără. :D
Dar, nu vă alarmaţi, vom face serii cel puţin de două ori pe lună. Totul este să nu dureze mult confecţionatul cardurilor personalizate la ANPA.
:lol: :lol: :lol: Nu ma supar, totul e sa avem timp sambata sa le prelucram, iar vineri avem si cafeneaua :lol: :lol: :lol: La numarul de telefoane pe care le-am primit astazi, vor fi doua zile grele la "primire"...
Mda, azi a fost chiar coadă ! :?
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

costin stefanescu wrote:
Mihai Vinturache wrote:Pe strazile din jurul sediului nu e ca in palma dar se poate circula. Ceva mai dificil este cu parcarea,
Cineva care vrea insa foarte tare sa ajunga acolo maine o poate face. Apoi vine la cafenea!

Mihai,cred ca e o greseala,din cate am inteles cafeneaua e Vineri nu maine
DA, AM GRESIT!
Ieri, toata ziua am fost convins ca azi e vineri!!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by CRISTI DINU »

va salut,erau niste cereri tipizate pentru avizele pe judete pf.nu mai le gasesc ,mi-am reparat imprimanta. :lol:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

CRISTI DINU wrote:va salut,erau niste cereri tipizate pentru avizele pe judete pf.nu mai le gasesc ,mi-am reparat imprimanta. :lol:
http://www.forum.pescarclub21.ro/viewto ... 338#p15338
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

Nea Iancu, ceva vesti cu prima serie? :roll:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

DRM wrote:Nea Iancu, ceva vesti cu prima serie? :roll:
Prima serie de peste 200 de documente au plecat la ANPA. Acum asteptam cardurile personalizate. Dupa aia, urmeaza rezolvarea PG-urilor.
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

In cele 200 de documente din prima serie intra toate cele care au fost depuse pana pe 10.02.2012? Eu am fosta cum doua saptamani, si am depus ceea ce trebuie pentru tot, adica, cotizatie, ANPA, PG, acces in Delta si permis Pescuit Delta. In legatura cu Delta, odata cu PG-ul de Tulcea se scot si permisele de acces si pescuit? Cred ca am inteles corect asa, nu?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

evergreen wrote:In cele 200 de documente din prima serie intra toate cele care au fost depuse pana pe 10.02.2012? Eu am fosta cum doua saptamani, si am depus ceea ce trebuie pentru tot, adica, cotizatie, ANPA, PG, acces in Delta si permis Pescuit Delta. In legatura cu Delta, odata cu PG-ul de Tulcea se scot si permisele de acces si pescuit? Cred ca am inteles corect asa, nu?
Da, la ANPA au intrat toate documentele depuse pana pe 10.02.2012 (inclusiv).
Cu ocazia primului drum la Tulcea se vor scoate permisele ARBDD de acces si pescuit si (posibil) primele PG-uri de Tulcea, cu conditia ca la nivelul Politiei de Frontiera Tulcea (acum se numeste Garda de Coasta) sa se termine reorganizarea si sa se demareze eliberarea de PG-uri.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Astazi am participat, impreuna cu prietenul Dutu, la sedinta comuna ANPA- reprezentantii Asociatiilor de pescari din toata tara, asociatii detinatoare de autorizatii de pescuit sportiv. S-au discutat diverse subiecte, s-au facut diferite propuneri, unele mai realiste, altele mai hazlii...
In ce ne priveste, ni s-a vizat autorizatia de pescuit recreativ-sportiv pentru anul 2012 pe Lacul Snagov. Avem promisiunea ca permisele ANPA vor incepe a fi distribuite in cel mult doua saptamani, cu mentiunea ca persoalizarea cardului se va putea face de catre asociatii, pentru a limita timpul pierdut cu miscarea unor date personale intre pescar- asociatie-ANPA- firma producatoare si viceversa...
Au mai fost discutii aprinse legate de amploarea pe care a luat-o braconajul, oficialii ANPA recunoscand ca sunt depasiti de situatie...S-a promis ca se va incerca modificarea legii, astfel ca asociatiile sa aiba drept de control, constatare si sanctionare a abaterilor pe apele pe care le au in administrare. Greu de crezut ca se va reusi acest lucru, dar vom vedea...
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

Dumitrescu Iancu wrote:..... cu mentiunea ca persoalizarea cardului se va putea face de catre asociatii, ...
Nea Iancu, nu prea inteleg, cum se va face personalizarea de catre asociatii, ca doar nu o sa scrieti cu pixul pe ele. :lol:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”