Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

icecatalin wrote:Buna ziua!
Cand sunt gata permisele cu pg-uri veti posta liste cu nume/prenume, cum a-ti facut si anul trecut?
Va multumesc!
Pentru ca am schimbat sistemul de evidenta de anul trecut, vom posta doar data de pe chitanta (exemplu: sunt gata permiselor celor care au achitat pana la data de....).
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ioanrv »

Permisele pentru acces si pescuit in Delta s-au luat ?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:Permisele pentru acces si pescuit in Delta s-au luat ?
Da
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ioanrv »

Naspa...in week-end-ul asta am fost in Delta si a trebuit sa le mai luam odata. Oare de ce nu se anunta chestiile astea pe forum ?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

ioanrv wrote:Naspa...in week-end-ul asta am fost in Delta si a trebuit sa le mai luam odata. Oare de ce nu se anunta chestiile astea pe forum ?


Astazi am adus de la Tulcea permisele de pescuit si de acces ARBDD pentru cei care le-au solicitat si achitat. Mai trebuie sa le completam si sa le fotocopiem... Cu scuzele de rigoare, din cauza programului meu foarte incarcat in urmatoarele zile, probabil ca abia incepand de luni vor putea fi ridicate de la sediu...
Permisele ARBDD pentru pensionari sunt gratuite, iar pensionarii care au platit totusi ( sunt doua sau trei cazuri) vor primi banii inapoi.
Tot astazi a avut loc la MADR sedinta Consiliului Consultativ... Desi inca mai sunt de reglementat unele aspecte privind cadrul legal, ni s-a comunicat ca s-a dat verde la imprimarea permiselor ANPA, urmand ca modificarile legislative necesare sa se faca in paralel. Sa speram ca asa va fi!

Mesajul de mai sus a aparut pe acest topic pe data de 14 martie 2012...Apropos de reprosuri...




--------------------------------------------------------------------------------
ioanrv
Posts: 806
Joined: 25 Jan 2010, 20:53

Re: Permisele ANPA 2012

Post by ioanrv »

Nu era musai un repros. Mi-a scapat postarea, poate unde inca nu erau perspective imediate pentru ANPA...Niste topicuri mai organizate erau salutare.
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by HPTOMMY »

Buna ziua,
Va felicit pentru modul in care ati gestionat toata aceasta activitate!
Acum sa trecem la fapte reale si anume:
Ma intereseaza situatia a trei permise Pescar Club 21 si ANPA pentru care s-a platit atat taxa de membru cat si taxa ANPA, plus PG Tulcea (PG Giurgiu si Calarasi fiind incluse in taxa ANPA) si anume chitantele: 3379, 3380 si 3381 din 18 ianuarie 2012? Stiu ca era o problema cu PG-ul din Teleorman, pentru care am fost interesati sa-l obtinem si pe acela. Si o a doua intrebare ar fi daca as dori sa optin si permisul/accesul in delta, ar fi necesar doar plata taxelor in contul specificat?
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

HPTOMMY wrote:Buna ziua,
Va felicit pentru modul in care ati gestionat toata aceasta activitate!
Acum sa trecem la fapte reale si anume:
Ma intereseaza situatia a trei permise Pescar Club 21 si ANPA pentru care s-a platit atat taxa de membru cat si taxa ANPA, plus PG Tulcea (PG Giurgiu si Calarasi fiind incluse in taxa ANPA) si anume chitantele: 3379, 3380 si 3381 din 18 ianuarie 2012? Stiu ca era o problema cu PG-ul din Teleorman, pentru care am fost interesati sa-l obtinem si pe acela. Si o a doua intrebare ar fi daca as dori sa optin si permisul/accesul in delta, ar fi necesar doar plata taxelor in contul specificat?
Situaţia la zi:

1. Au sosit exact 493 de permise ANPA, adica toate cele care corespund chitantelor emise pana pe 02.03.2012. Avem "semnale" ca in 2-3 zile vom mai primi cca 300 de permise. Va vom tine la curent.
2. S-a trecut la obtinerea PG-urilor. Pana acum, am obtinut :
a) Oltenita (Calarasi) - 140 de carnete deja stampilate, la sediu. Alte 136 sunt la Oltenita, in curs de rezolvare. Avem pregatit si alt lot, de cca 217 dosare.
Pana la sfarsitul saptamanii viitoare, vom rezolva la Oltenita pentru toate cele 493 de persoane care detin deja ANPA
b) Giurgiu - maine primim primele 136 de PG-uri si ducem alte 140 de dosare. Avem in pregatire restul pana la 493. Pana pe 15 mai, vom avea rezolvate toate cele 493 de dosare pt.care avem ANPA.
c) Teleorman - am reglementat problema tehnica, maine trimitem primele dosare la viza. Va merge ceva mai lent (STPF Turnu Magurele are o capacitate de prelucrare mai redusa), dar le vom rezolva pe toate.
d) Toate cererile pentru Tulcea, pentru care exista ANPA sau permis ARBDD, vor fi obtinute pana pe 20 mai. Deja avem abtinute 50 .

Imediat ce primim alte permise ANPA, continuam in acelasi ritm !

NU VEDEM NICI O PROBLEMA IN OBTINEREA PERMISELOR SI A PG-URILOR PENTRU PERSOANELE CARE AU DEPUS ACTELE PANA LA SFARSITUL LUI APRILIE.

Concret, la raspunsul Dvs, avand in vedere numarul chitantelor si data, aveti deja ANPA, PG de Calarasi, maine veti avea si PG de Giurgiu, iar saptamana viitoare Tulcea si eventual Teleorman, daca ati cerut.
Pentru permisele ARBDD, trebuie sa achitati c/valoarea la APC 21, noi va punem intr-un tabel, primul delegat care (oricum) ajunge la Tulcea pt.PG-uri cumpara pentru cei din tabel si...gata !

Sper ca am fost suficient de explicit.
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by HPTOMMY »

Buna ziua,
va multumesc pentru raspuns. Pentru Teleorman am solicitat PG dar in momentul cand am facut platile nu se colectau bani si pentru acest PG, stiu doar ca se trecea intr-un tabel. Sper ca nu este nicio problema, daca mai trebuie achitat ceva va rog sa-mi comunicati.
Cu stima,
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

HPTOMMY wrote:Buna ziua,
va multumesc pentru raspuns. Pentru Teleorman am solicitat PG dar in momentul cand am facut platile nu se colectau bani si pentru acest PG, stiu doar ca se trecea intr-un tabel. Sper ca nu este nicio problema, daca mai trebuie achitat ceva va rog sa-mi comunicati.
Cu stima,
Se rezolva fara alti bani. Dupa negocieri, am gasit o formula care necesita cheltuieli minime pentru noi (cel putin anul asta!), asa ca nu are rost sa va cerem bani. Trebuie doar multa "manopera", dar pe asta o facem, ca d'aia suntem voluntari ! :)
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by HPTOMMY »

Se rezolva fara alti bani. Dupa negocieri, am gasit o formula care necesita cheltuieli minime pentru noi (cel putin anul asta!), asa ca nu are rost sa va cerem bani. Trebuie doar multa "manopera", dar pe asta o facem, ca d'aia suntem voluntari ! :)[/quote]


Ok, atunci raman dator :D

Va multumesc!
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
dan71ro
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2010, 21:38

Re: Permisele ANPA 2012

Post by dan71ro »

Buna ziua,

Daca am solicitat PG Tulcea se emite automat si permis ARBDD? sau sunt 2 chestii separate?

Multumesc,

Iordan Minca
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

dan71ro wrote:Buna ziua,

Daca am solicitat PG Tulcea se emite automat si permis ARBDD? sau sunt 2 chestii separate?

Multumesc,

Iordan Minca
Permisul ARBDD il putem achzitiona in numele dvs.
El costa 60 lei (30 permisul si 30 lei taxa de acces).

Dar PG-ul de Tulcea, care costa 10 lei nu inseamna automat si permis ARBDD care costa 60 lei (30 + 30).
Pentru permisul ARBDD noi facem numai serviciul de a-l achizitiona, cu ocazia drumurilor la Tulcea pe care le facem pentru PG-uri.
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by laurentiu_sonia »

Ziua buna,

Am un mare "lapsus". Nu imi aduc aminte oricat ma chinui ce PG-uri am cerut (Laurentiu Sonia, chitanta 3588/20_02_2012).

Se poate un MP cu raspunsul de la unul dintre cei ce se ocupa de permise/PG-uri? Multumesc mult.
Sa auzim de bine!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

laurentiu_sonia wrote:Ziua buna,

Am un mare "lapsus". Nu imi aduc aminte oricat ma chinui ce PG-uri am cerut (Laurentiu Sonia, chitanta 3588/20_02_2012).

Se poate un MP cu raspunsul de la unul dintre cei ce se ocupa de permise/PG-uri? Multumesc mult.
Ce suma este scrisa chitanta? Daca este 70 lei, aveti GR si CL, daca este 80 lei aveti si TL...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2012

Post by cezar »

laurentiu_sonia wrote:Ziua buna,

Am un mare "lapsus". Nu imi aduc aminte oricat ma chinui ce PG-uri am cerut (Laurentiu Sonia, chitanta 3588/20_02_2012).

Se poate un MP cu raspunsul de la unul dintre cei ce se ocupa de permise/PG-uri? Multumesc mult.
Ati cerut PG-uri de Giugiu si calarasi, mai primiti ca bonus si PG de Teleorman !
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Daca am 80 de lei inseamna, deci, ca am si PG de Teleorman(si Tulcea)! Am inteles ca pot veni saptamana viitoare pentru a le ridica, dupa ce revin PG-urile de Calarasi!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Corect! Cu mentiunea ca PG-urile vin de la Politiile Judetene de Frontiera intr-un ritm extrem de lent, acestea fiind sufocate de cereri ( sunt multe asociatii care solicita PG-uri odata cu aparitia permiselor ANPA). Desi avem pregatite documentele pentru cea mai mare parte a permiselor pe care le-am primit, suntem nevoiti sa trimitem, pentru PG-uri, serii intre 50 si 100 de cereri, a caror prelucrare dureaza, la judete, cate 3-4 zile...Si numai APC 21 a primit, pana acum, in jur de 900 de permise...
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Adi11 »

Ziua buna.Ce se mai aude de permise? :roll: mai misca ceva?
User avatar
zgubea
Posts: 232
Joined: 10 Mar 2010, 08:46
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by zgubea »

Adi11 wrote:Ziua buna.Ce se mai aude de permise? :roll: mai misca ceva?

Adi, citeste mai sus, s-a tot scris si se mai scrie....merge tare greu eliberarea cardurilor (permiselor) ANPA ! Rabdare si tutun...oricum suntem in prohibitie pana pe 16 iunie.
Dragos Bradatan
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”