Permisele ANPA 2012

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Adi11 wrote:Ziua buna.Ce se mai aude de permise? :roll: mai misca ceva?
Asa cum am mai anuntat, am primit, deocamdata, de la ANPA permisele celor care au platit pana la data de 19 martie inclusiv. Suntem in faza de obtinere a PG-urilor solicitate...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Dumitrescu Iancu wrote:
Adi11 wrote:Ziua buna.Ce se mai aude de permise? :roll: mai misca ceva?
Asa cum am mai anuntat, am primit, deocamdata, de la ANPA permisele celor care au platit pana la data de 19 martie inclusiv. Suntem in faza de obtinere a PG-urilor solicitate...
Multumesc! Eu sunt in lotul din ianuarie, deci intre primele care sunt gata! :D
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
DRM
Posts: 167
Joined: 24 Oct 2011, 11:11
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by DRM »

evergreen wrote:.... Eu sunt in lotul din ianuarie, ....:D
Care lot ? ala de pe lista neagra :?: :lol: :lol: :lol:
NEVER STOP LEARNING, NEVER STOP IMPROVING,
AND NEVER, EVER STOP FISHING.
MotorGuide
User avatar
raitmaerg
Posts: 221
Joined: 17 May 2010, 15:58
Location: bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by raitmaerg »

DRM wrote:
evergreen wrote:.... Eu sunt in lotul din ianuarie, ....:D
Care lot ? ala de pe lista neagra :?: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:...ce rau esti.
dintr-un om sanatos faci un pescar dar dintr-un pescar nu mai faci om sanatos.
<*)))))>{ Georgian Raitmaer <*)))))>{
raitmaerg@yahoo.com/0720499965
http://propescuit.blogspot.com/
Capraru Victor
Posts: 24
Joined: 09 Apr 2010, 20:02

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Capraru Victor »

Ceva permise gata? chitanta 3682 si 3683/23.02.2012
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

DRM wrote:
evergreen wrote:.... Eu sunt in lotul din ianuarie, ....:D
Care lot ? ala de pe lista neagra :?: :lol: :lol: :lol:
Da, lista neagra a alora care nu se lasa...calcati pe coada!!! ;) :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by arlan »

evergreen wrote:
Da, lista neagra a alora care nu se lasa...calcati pe coada!!! ;) :)[/quote]
"mestere!!" , incepi sa "batzi campii" si pe acest topic si "calci pe coada" !!! ... pe unii cu " coltzii ascutzitzi". Daca esti " nescris si nevorbit" incarca un topic al tau si desfasoarate in voie. Nu toate interventziile "off topic " sunt calcaturi pe coada justitiarului "evergreen", mai sunt si interventii pentru descretirea fruntilor greu incercate de "postul pescarului" ...... apropos! ... Ai spus sau scris p'aici vreo gluma sau "vorba de duh"??? Fir intins !
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Daca am jignit sau daca am raspuns pe langa subiect, ok, sa fiu banat, daca nu, cata vreme n-am deranjat pe nimeni, daca vreau sa fac o gluma, chiar cu o tenta serioasa( cu :) ), nu vad de ce trebuie sa se simta toata lumea provocata! Dupa cum fiecare are stilul lui, si eu il am pe al meu, cata vreme nu judec pe altii, am aceeasi pretentie!!!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

Capraru Victor wrote:Ceva permise gata? chitanta 3682 si 3683/23.02.2012
Aveti permisul ANPA, permisele ARBDD, PG-uri Tukcea, Teleorman si Calarasi ! Este pe drum si PG-ul de Giurgiu ( in seria care urmeaza sa vina in doua - trei zile).
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

HPTOMMY wrote:Buna ziua,
Va felicit pentru modul in care ati gestionat toata aceasta activitate!
Acum sa trecem la fapte reale si anume:
Ma intereseaza situatia a trei permise Pescar Club 21 si ANPA pentru care s-a platit atat taxa de membru cat si taxa ANPA, plus PG Tulcea (PG Giurgiu si Calarasi fiind incluse in taxa ANPA) si anume chitantele: 3379, 3380 si 3381 din 18 ianuarie 2012? Stiu ca era o problema cu PG-ul din Teleorman, pentru care am fost interesati sa-l obtinem si pe acela. Si o a doua intrebare ar fi daca as dori sa optin si permisul/accesul in delta, ar fi necesar doar plata taxelor in contul specificat?
Permisele solicitate au toate PG-urile, inclusiv permisele ARBDD, puteti sa le ridicati !
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Dumitrescu Iancu »

In acest moment, avem trimise la Politiile de Frontiera Judetene toate documentele aferente intregului lot de permise ANPA pe care le-am primit( cca 850 de permise- pentru cei care au platit pana in 19 martie inclusiv), in vederea obtinerii vizelor PG.Depindem acum NUMAI de capacitatea de prelucrare a IJPF-urilor, care, fiind sufocate de cereri, se misca destul de greu.
Avem promisiuni de la ANPA ca saptamana viitoare sa primim un nou lot de permise, sa speram ca, de data asta, se vor tine de cuvant...
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Multumesc in numele meu si in numele altor trei colegi, am ridicat astazi permisele! :D
P.S. Puteti sa-i linistiti pe ceilalti colegi, m-ati vazut azi la sediu, cred ca nu sunt chiar asa de negru... :mrgreen: :lol:!
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

Negru nu... da drac??? :lol:
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by laloi »

Mihai Vinturache wrote:Negru nu... da drac??? :lol:
Negru nu... ros-albastru :mrgreen: acu maine seara sa vedem ce culoare o sa aiba ... ;)
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Mihai Vinturache wrote:Negru nu... da drac??? :lol:
Asa...da! :lol: Sub acoperire! ;) :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

laloi wrote:
Mihai Vinturache wrote:Negru nu... da drac??? :lol:
Negru nu... ros-albastru :mrgreen: acu maine seara sa vedem ce culoare o sa aiba ... ;)
Sper sa nu se decoloreze albastru...sa nu raman doar rosu(pentru cateva zile :) )! :lol:
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
junior9007
Posts: 50
Joined: 30 Jan 2010, 22:50

Re: Permisele ANPA 2012

Post by junior9007 »

Buna ziua,am si eu o mica sesizare in legatura cu felul in care s-a procedat la rezolvarea obtinerii permiselor ANPA si ARBDD -strict in ceea ce ma priveste.In data de 17 ianuarie 2012 m-am prezentat la sediul APC21 cu 3 carnete pt obtinere ANPA , iar 2 in plus obtiunea ARBDD.La ora cand am sosit la sediu mai erau colegi care asteptau sosirea chitantierelor .Neputand sa intarzii,am convenit cu doamna de la birou sa completam cererile,sa platim si sa luam chitantele odata cu ridicarea permiselor.Toate bune si frumoase numai ca incepand distribuirea ARBD am constatat ca cele 2 cereri ale mele nici nu plecasera la Tulcea-am inteles ca evidenta cererilor era tinuta dupa chitantiere .In sfarsit,intrebari ar fi multe de pus nu are rost sa insist dar mai e un aspect.Cand am primit permiseleANPA+PG (fara ARBDD deocamdata)pt care multumesc colegului Evergreen,constat ca pt carnetul de membru nume Tudorache C-tin s-a platit suma de 75 lei=40 lei taxa membru+3o lei PG+5 lei carnet(pt a fi schimbat).Permisul primit este tot cel vechi si omul ma banuieste ca fac eu cine stie ce scamatorii.Nu ca 5 lei ar fi o suma considerabila dar omul asteapta o explicatie.
junior9007
Posts: 50
Joined: 30 Jan 2010, 22:50

Re: Permisele ANPA 2012

Post by junior9007 »

Am uitat sa specific faptul ca cele 2 cereri pt ARBDD sunt pe numele Ciortea Dorin si Stefan Victor Adrian.Stima.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2012

Post by Mihai Vinturache »

Ne cerem scuze dar... numai cine nu munceste nu greseste.
Colegul dvs. care a primit tot carnetul vechi trebuie sa primeasca cei 5 lei inapoi. Deoarece cel putin un PG se pune pe carnet, e de presupus ca deja are acel PG pe carnetul vechi si in acest caz nu il mai schimbam in acest an.
Colegii care au cerut ARBDD vor primi si acest permis pana la sfarsitul lunii.

Asa cum precizam si in anii anteriori, fiecare dintre noi avem o slujba. Activitatea desfasurata la sediul APC 21 se face, in marea ei majoritate, dupa orele de serviciu, asa ca uneori oamenii sunt obositi si mai gresesc.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permisele ANPA 2012

Post by evergreen »

Ca idee, nu s-ar putea completa un carnet nou (cu datele detinatorului), care sa fie vizat abia anul viitor, impreuna cu alte vize care vor fi cerute atunci?
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”