Reluam CAFENELELE ?

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Lorelai wrote:
Miyagi wrote:Ha, ha haaaaaaa! P-asta o prind si io . Dutu sa fi calm . Vin cu banisor din Meseseni .
O fi vreo ocazie speciala?
Ca mie imi place spritzul ! :D
Pai, ai uitat? Isi sarbatoreste omul fetita nou-nascuta! Da` sa nu-ncurcam, totusi, localitatile alea din Salaj! :lol: Ori e Banisor, ori e Meseseni! Banisor din Meseseni nu se poate! :lol:
Ba se poate taticule :D . Toata rascoapta are macar un banisor la gat :lol: .
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Lorelai »

Gata, te-am citit, raspunzi la ce-ti convine ! :lol:
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by dutustoica »

Lorelai wrote:Gata, te-am citit, raspunzi la ce-ti convine ! :lol:
Prietene, nu te lua dupa el. In functie de situatia operativa, ba e coapta, ba rascoapta :lol: :lol: :lol: . Asa ca, te rog sa contezi pe o banisoreanca fiarta :P :P :P
Prietenul nu te lasa la greu ;) ;) ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by cezar »

Observ ca "Banisorul" a devenit un BRAND cunoscut !
Rog producatorul sa analizeze varianta unei sponsorizari consistente in favoarea asociatiei. Noi suntem gata sa ne lasam sponsorizati pe intreg anul 2012 !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Miyagi »

cezar wrote:Observ ca "Banisorul" a devenit un BRAND cunoscut !
Rog producatorul sa analizeze varianta unei sponsorizari consistente in favoarea asociatiei. Noi suntem gata sa ne lasam sponsorizati pe intreg anul 2012 !
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HUUUMMMMMMMH! Cred ca v-am putea sustine, dar ar trebui sa ne ajutati sa inmatriculam "banisoru`" macar ca sa nu va afisati cu fiestce sponsori :D .
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Miyagi »

Lorelai wrote:Gata, te-am citit, raspunzi la ce-ti convine ! :lol:
Cuma asa 8-) ?
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Miyagi »

dutustoica wrote:
Lorelai wrote:Gata, te-am citit, raspunzi la ce-ti convine ! :lol:
Prietene, nu te lua dupa el. In functie de situatia operativa, ba e coapta, ba rascoapta :lol: :lol: :lol: . Asa ca, te rog sa contezi pe o banisoreanca fiarta :P :P :P
Prietenul nu te lasa la greu ;) ;) ;)
Dutule n-are cum sa fie coapta ca o rascoacem dupa prima tura :D :lol: . Vorba ta! Fiarta sa fie si sa aiba banisori :D .
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by arlan »

Ca prima activitate de socializare din APC21 :lol: , care este ( se subliniaza importanta ), inaintea "Actiunilor Dunare sau Delta"( cam rare :cry: ) si care are zi stabilita prin Hotarare a CD al APC21 la Plenara Adunarii Generale ( sau Congres ? :roll: ) din 2010 este, este am zis, CAFENEAUA de vineri ( pentru uvrieri ) sau joi ( pentru "patronii baskchetbalisti" )[ citez din memorie pe ilustrul inaintas Costin Stefanescu , aici ma refer la patroni indurerati in baskcheti daCA CAfeneaua se desfasoara joia], din 2/2x saptamani.
Asta fiind preambulul, supun atentiei intregii MASE CRITICE de MEMBRI APC21, dezinteresati in mod constructiv si superior de concursul aproximativ despre cunostinte pescaresti ( apropo, de ce nu-i si-un subiect despre constiinte pescaresti ? :lol: ) sa se prezinte VINERI 27.01.2012 la Restaurantul RATES pentru degustari de idei inaltatoare cu privire la activitatile APC21, scule si bascule de pescuit, monturi si monte de pacalit baboiu, alea, alea, printre care si ideea de a se va forma si o COMISIE COMPETENTA ce va vizita locatia ( la trei pasi ) apropiatului Bal(amuc) APC21 din luna februarie a.c.
Eu, unul, sper nu si singurul, ma prezint si JOI 26.01.2012, aceiasi locatie a Cafenelei pentru decartat avans, pinca, rata ( ideea e una ) pentru a fi bagat in carti ( nu beletristice ) de organizatori pentru actiunea amintita in ultima parte a frazei de mai sus.
Rog ceilalti MEMBRI APC21, in acord sau dezacord cu mine, sa-si exprime ideile si poftele vis-a-vis de cele de mai sus.
TGK
PS De ce nu s-a organizat Competitia intro zi de luni???!!!... :lol: , e omu' calm, acasa ... a studiat in WE sa fie competitiv .... :roll:
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by costin stefanescu »

Sorinee,ai luat-o frate ! lasa-l nene pe Cezar sa decida ,e concursul lui,eu doar a propus,vede el ce si cum !
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by arlan »

tov. vicepresedinte dl. Stefanescu
ideea expusa de mine in postarea anterioara a fost citita si NU analizata de Dvs, a fost o postare intrun discutabil stil umoristic ( greu sesizabil de cei fara, adica care n'au, la deak... ca-i dificil de postat fara diacritice iar fara accent pe vocale si mai greu de sesizat sensul expresiei ) .... "mai glumim, mai caterincam .... dar fara sa sarim gardul"..... DECI ( in singurul sens, adica concluzie ): glumind am zis ca voi trece joi ( scurt si nervos ) sa achit angarale Bal si propuneam celor care nu pot savura ( joi ) sa ne intalnim vineri, asezati ca pescarii, sa punem tara la cale ( rog interpretare mot a mot ) si eventual sa ne distram, la un laptop, de desfasurarea concursului ....
am postat scurt sa nu devin obositor ( chestia cu "ai luat-o" o analizam alta data, ca eu din obisnuinta o dau ( sic! ) .... dar ar insemna sa copiez Radio Erevan si e marca inregistrata ).
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Mihai Vinturache »

Chiar asa! Are dreptate! Daca vrea omul doua (2) cafenele pe saptamana ce ai cu el? Bravo Arlane!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
adiciungu6
Posts: 10
Joined: 13 Nov 2011, 20:29

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by adiciungu6 »

sunt de acord cu arlan,in concluzie cine nu poate veni joi ne vedem vineri pentru "degustari de idei inaltatoare"
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Lorelai »

Ce ne mai place sa bem cafea ! Dar, ca denumire ,da bine, nu ?
Cred ca si daca patronul stabilimentului n-ar avea strop de cafea, tot am merge ! :lol: :lol: :lol:
In tinerete mergeam la ceai-uri.Nu-mi amintesc sa fi baut niciodata asa ceva pe acolo .
Last edited by Lorelai on 25 Jan 2012, 18:07, edited 1 time in total.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
ady76buc
Posts: 130
Joined: 25 Mar 2010, 00:17
Location: bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by ady76buc »

salutare!si eu sunt de accord tot pt. vineri sa se tina cafeneaua.cotizatia pe 2012 se poate plati la cafenea?rog persoanele abilitate sa ofere un raspuns :)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by cezar »

ady76buc wrote:salutare!si eu sunt de accord tot pt. vineri sa se tina cafeneaua.cotizatia pe 2012 se poate plati la cafenea?rog persoanele abilitate sa ofere un raspuns :)
Cel mai bine este să veniţi la birou. La Cafenea nu venim cu chitanţier.
Singura portiţă este ca să preia cineva documentele şi banii, să le ducă la Birou, iar dvs. să găsiţi chitanţa în buzunărelul carnetului.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by arlan »

ady76buc wrote:salutare!si eu sunt de accord tot pt. vineri sa se tina cafeneaua.cotizatia pe 2012 se poate plati la cafenea?rog persoanele abilitate sa ofere un raspuns :)
..pana AZI 25.01.2012 a.d. / ora.18,30 ( in timpul cuvantarii inaltatoare a besescului, cuvant neutru, impersonal ) s-au exprimat optiunea vehementa pentru CAFENEA in 27.01.2012 / ora 18,30 / Locatia RATES 2 personalitati ale APC21 + 1 optiune sovaielnica de la alta personalitate APC21 .... daca mai apar optiuni liber si ferm exprimate sa fie postate, macar sa facem de-0 echipa de hochei ...
eu ajung, scurt si nervos, la cea de maine, ptr facut avansuri la talibani si vin cu noutati ..
TGK
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Lorelai »

Salutare prieteni,
Pana la urma , din cauza conditiilor de trafic nu am reusit sa ajung aseara.
Dar cei " de la oras " nimic ?
Nu s-a facut "condica de prezenta" ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by cezar »

Lorelai wrote:Salutare prieteni,
Pana la urma , din cauza conditiilor de trafic nu am reusit sa ajung aseara.
Dar cei " de la oras " nimic ?
Nu s-a facut "condica de prezenta" ?
La cafenea au participat vreo 12 temerari, atmosfera a fost cea obişnuită, Bănişorul la loc de cinste, voia bună şi glumele amicale au animat atmosfera. Din păcate, nu a fost prezent niciun fotocronicar. :?
User avatar
ghinozo
Posts: 608
Joined: 26 Oct 2009, 20:42
Location: bucuresti

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by ghinozo »

SA MOARA VINTILICA SI 2 VECINI DEAI MEI ...DE NU A-TI INEBUNIT....ba e joi, ba e vineri, ba la dracu ba la tasu ..'''.puii'' mea daca mai pricep ceva sa mor....cafenele pe sestake...alea alea...

BAFTAAAAAAAAAAA
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Reluam CAFENELELE ?

Post by Dan T »

La draqu... o conspiratie mica nu putem face ca te prinzi tu repede :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”