Si noi mergem la Dorin

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
fish bone
Posts: 286
Joined: 03 Jan 2010, 20:34

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by fish bone »

La Adobe Photoshop .... :)
ماہی گیری 21 کلب

Liviu
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Ne-am intors !
Din cauza oboselii, azi nu scriu decat atat !

Multumim, Dorine, atat tie cat si echipei tale !
mihain
Posts: 85
Joined: 26 Sep 2011, 21:58

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihain »

MULTUMIM Dorin !

Esti o gazda fara pereche .Revin cu placere .
forgo dorin
Posts: 358
Joined: 11 Jan 2011, 10:40

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by forgo dorin »

Buna seara domnilor.
Cu mare placere ,pentru toti prietenii mei de la APC 21.
Si eu va multumesc mult,va asteptam cu drag.
:roll: Astazi am fost la Rosu si am facut un recital la crap,vre-o 50-60 kg.,din care am eliberat 70%
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by robert_13 »

desi capturile s-au lasat asteptate, totul a fost perfect!
asta datorita lui Dorin si echipei de la pensiune!
as vrea sa spun mai multe, dar nu prea am cuvinte...cuvintele nu pot exprima atmosfera care a fost acolo..

si inca ceva: am cunoscut oameni noi, de calitate, pescari si prieteni totodata. Cu care m-as duce oriunde!!
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by costin stefanescu »

fratilor ,noi am avut parte de petrecere pe cinste,am nimerit exact in toiul unei distractii care a tinut pana spre 4 dimineata organizat de vreo 15 fete din Timisoara(ce nasol :lol: ) cu matoleala maxima,dansat pe mese si tot tacamul,ziceai ca santem la Belagio nu in delta,vorba lui Dorin,pacat ca eram extrem de obositi ca pescuiala se transforma in altceva si nu cred ca mi-ar fi parut chiar rau :lol: ,de pescuit s-a pescuit peste tot,Sontea Olguta,Dunarea veche,lacuri canale,Mobidick nu a fost capturat insa peste frumos s-a prins cacalau,una peste alta.....Dorine,multumim ca existi!!! :P sa ne revedem cu bine in martie,rezervam pensinea de pe acum :) !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Lorelai »

Domnilor, ca v-ati distrat suntem siguri, ca Dorin e supergazda stim, dar poze, poze este ?
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by PETREMAN »

A fost o iesire extraordinara, cu vreme frumoasa,cu peste ,destul cat sa ne tina ocupati toata ziua de dimineata pana seara,cu prieteni deosebiti si de bun simt si cu ospitalitatea lui Dorin si a echipei sale cu care a facut iarasi ca totul sa iasa perfect .La primavara se stie ca vom fi acolo..... :lol:

P.S Super distractie pe fetele alea cu team buildingul ala la care venisera ........ce motoare am vazut la ele :o .......bumti...bumtiii :lol: :lol: baietii aia cu care venisera....colegii lor cred :?: .......... cam dormeau in ghete :( ....dar nici noi nu eram departe .......de oboseala evident.... :lol: :lol: ...frumos oricum.....eu o sa strang toate pozele si le pun.....cat de curand le primesc :D
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by paulletta »

Superbe fotografii, felicitari celui care a fotografiat. ;)
Paulletta
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by dutustoica »

Cam lipsesc pestii :oops: :oops: :oops: , dar probabil ca de pesti s-a ocupat alt fotograf :o :o :o .
Altfel, imaginile sunt superbe. Ca si atmosfera de grup, de altfel.
Felicitari, tuturor.
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

dutustoica wrote:Cam lipsesc pestii :oops: :oops: :oops: , dar probabil ca de pesti s-a ocupat alt fotograf :o :o :o .
Altfel, imaginile sunt superbe. Ca si atmosfera de grup, de altfel.
Felicitari, tuturor.
Cred ca baietii au si ceva poze cu pesti, dar, asa cum s-a scris capturile "marete" au cam lipsit,
Eram pregatiti cu cantare, rulete, camere si alte aparaturi, insa nu ne-am apucat sa fotografiem ciortani la 2-3 kg sau carasi (chiar) daca acestia depaseau de foarte multe ori, kilogramul.
S-a considerat ca astfel de capturi nu ne caracterizeaza si nu ne reprezinta.
Asa ca, ramane pe alta data ! Cand va apare CAPTURA, va fi pozata din toate pozitiile, inclusiv la eliberare.

In rest, atmosfera a fost super ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Petru Burian »

Faine poze (cam putine) si mai mult artistice decat pescaresti :D faina expeditie :!:
Cat priveste capturile marete, mai speram la stiuca :evil: :mrgreen: :lol:
P.S. In zona mea, carasul peste kilogram este "o captura mareata" :roll: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by PETREMAN »

Incerc sa pun si eu ceva poze.......
http://img259.imageshack.us/slideshow/w ... c11256.jpg
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Claudiu »

"S-a considerat ca astfel de capturi nu ne caracterizeaza si nu ne reprezinta." :lol: :lol: :lol:
Buna gluma. ;)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

@ Petru Burian

Stiuca a fost in "pauza"; s-au prins ceva examplare mici, pana in 1,5-2 kg. Probabil ca mai sunt expeditionari cu ceva poze, poate apar si cateva marlitze.
Carasii de un kg si chiar ceva peste kilogram au fost frecventi, dar nu-i pot considera "trofee". ;)

Oricum, au aparut si pozele facute de Petrica, in care apar esantioane a ceea ce s-a prins.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by PETREMAN »

Claudiu wrote:"S-a considerat ca astfel de capturi nu ne caracterizeaza si nu ne reprezinta." :lol: :lol: :lol:
Buna gluma. ;)
Unii chiar nu sunt interesati de capturi de felul asta dar sa stii ca ne-au tinut in miscare toate zilele petrecute acolo ;) ........pt noi a fost foarte bine ca am avut activitate :) .......iar asa carasi imbracati nu am mai prins de mult( si ma refer sa fie prinsi pe Dunare nu pe vreun cotet de balta ;) )

http://img542.imageshack.us/slideshow/w ... 2179vk.jpg
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Claudiu »

PETREMAN wrote:
Claudiu wrote:"S-a considerat ca astfel de capturi nu ne caracterizeaza si nu ne reprezinta." :lol: :lol: :lol:
Buna gluma. ;)
Unii chiar nu sunt interesati de capturi de felul asta dar sa stii ca ne-au tinut in miscare toate zilele petrecute acolo ;) ........pt noi a fost foarte bine ca am avut activitate :) .......iar asa carasi imbracati nu am mai prins de mult( si ma refer sa fie prinsi pe Dunare nu pe vreun cotet de balta ;) )

http://img542.imageshack.us/slideshow/w ... 2179vk.jpg
Pai asta ziceam si eu, ca mai bine pescuiesti si prinzi ce pica, decat sa astepti marile capturi, cam rare de obicei si poti sa si pozezi ce ai prins fara nicio jena, pentru ca noi asta ne dorim sa vedem de la o actiune de genul asteia: pestii ce au fost prinsi. Ca-s mici, ca-s mari, nu conteaza, informatia trebuie data asa cum este, cu bune si cu mai putin bune.

PS. Eu ce ar trebui sa fac, sa nu mai pun poze cu pestii prinsi in Marea Neagra: stavrizi de 20g, hanusi de 300g, chefali de 500g, ca nu sunt niste capturi demne de mine? Ar trebui sa ma reprofilez pe rechini ca sa pot pune poze ? :roll: :lol:
E adevarat ca nu se compara ce prinzi in Marea Neagra cu ce poti prinde in Delta, la dimensiuni ma refer, dar nu mi-ar fi rusine nici cu carasoi la kil sau ciortani la 2-3kg. ;)
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by costin stefanescu »

Claudiu,cam in fiecare zi se prindeau in jur de 15-20 kile ,unii mai mult altii mai putin,insa media cam asta era,Armand a reusit sa scoata un crap de 4 kile,cam asta ar fi captura expeditiei,exceptand binenteles crapul lui Dorin,nea Munteanu a prins si el ceva ciortan pe la 2 kile,marlite etc,asa cum am spus s-a prins peste cacalau insa au lipsit capturile,personal am gasit un loc mai linistit pe Sontea unde am prins carasi pensionari cum de vreo 15 ani n-am mai prins in delta,dupa ce-am prins vreo 50 de kile(din aprox.60 de pesti) ne-am zis sa cautam totusi crapul,ete ca nu l-am gasit :x,oricum pt mine a fost superb,maine m-as duce inapoi !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Eu ce ar trebui sa fac, sa nu mai pun poze cu pestii prinsi in Marea Neagra: stavrizi de 20g, hanusi de 300g, chefali de 500g, ca nu sunt niste capturi demne de mine? Ar trebui sa ma reprofilez pe rechini ca sa pot pune poze ?

Etete, dai la guvizi si prinzi randunica de mare ! Despre ce vorbim, bre ? :shock: :lol: :lol: :lol:
Daca prindeam un crapalau de peste 10 kile, erau de mult pozele pe forum. ;)

Pai cand mergi la mare, la guvizi, prinzi guvizi, iar randunica e "bonusul".
Noi am mers in Delta pentru trofee. N-am prins, asta e ! :oops: Ce, puteam considera caraseii aia de un kil ca "bonus" ?
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”