Si noi mergem la Dorin

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by robert_13 »

forgo dorin wrote:Buna seara Robert,ce inseamna 90%,a intrebat Costinelo?
spune-i ca inseamna 100% minus 10%..marja de eroare! :D
User avatar
mihai_mura
Posts: 319
Joined: 27 Oct 2009, 11:13
Location: Iaşi, Romania, United Europe
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihai_mura »

Vorbe, vorbe :roll: .... Faptele vorbesc! :lol: :lol:
Image
Mihai Muraraşu
Tel. 0722 70 70 88

mihai_murarasu@yahoo.com
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Prieteni, nu uitati : maine seara, vineri, 14.10.2011, ora 19,00 la rest.RATES ;) ;) ;)
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Miyagi »

robert_13 wrote:pe frigul asta, doar cu cascheta? pai ce, sunt striper? :mrgreen:
vin cu bastonul cu socuri electrice , sa-l curentez pe crap..ca am vazut ca se practica!! :lol:
si cu o carte de povesti, sa le-adorm vigilenta.. :D
:lol: :lol: :lol: .
Eu ma gandeam ca sa ai in ce sa-ti amesteci nada :D .
Sa nu te puna sfantu` vreodata sa te duci in popa ca am patit-o si io cu ei. Sa faca repede poze si sa le puna pe net dupa ce au tras de mine ca de prastie :evil: .
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

Salut Cezar,

Eu voi fi la Rates maine seara.

P.S. Ilinca este bine sanatoasa, multumesc. Este minunata, are cam tot ce ne-am dorit. Numai ca cere foarte multa atentie si preocupare din partea parintilor..... ;) .
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by arlan »

Ce parsivi! ..... daca bantui prin Italia voi credeti ca nu sunteti supraveghiati ....
Capitane, baga urgent nr.10 ... 1Q Arlan Spaima BATALILOR ....
CUM VA MAI MOBILIZATI VOI CAND LIPSESC, DAR RECUPEREZ LA LOCUL FAPTEI .... 10L NICULITEL
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by costin stefanescu »

ajung si eu,Arlaneee,pacat ca nu esti pe baricade sa bem un spritz !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Lorelai »

Iar v-am nadit locul !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by paulletta »

Si eu am dat din casa unde sa prinda crap...
Costine vezi ca este carasul ieftin, asa ca nu mai pescui... :lol: :lol: :lol:
Paulletta
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by arlan »

"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Componenta expeditiei:

- Cezar Chioibasu
- Costin Stefanescu
- Petrica Mainescu
- Ion Mainescu
- Mircea Bobe
- Mihai Nenciulescu
- Florin Gugiuman
- Florin Munteanu
- Robert Rotaru (90 %)
- Sorin Varlan

Echipaje deja constituite :

1. Mihai Nenciulescu + insotitor - masina, barca cu motor proprie
2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori (?) - masina + motor la Mila 23
3. Petrica Mainescu + Ion Mainescu + Mircea Bobe - masina + motor
4. Florin Gugiuman, Florin Munteanu, Sorin Varlan
5. Robert Rotaru (?)

Colegii de la poz.4 sunt rugati sa-si precizeze situatia cu transportul pana la Tulcea si retur, iar Robert Rotaru sa ne comunice daca trebuie sa-l avem in vedere cu transportul Tulcea - Mila 23 + servicii de cazare/masa

Dupa numaratoarea mea, vom fi minimum 10 si maximum 12 persoane.
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by arlan »

4. ..... ; Sorin Varlan solicita toate angaralele legate de Dorin ( transport + cazare/masa + parcare auto ) ; Buc - Tulcea - Buc cu auto propriu ( 2 locuri libere inc. bagaje / am si boxa sus pentru betze ) ; barca + motor am in M23 .... posibil extensie sejur 2 - 3 zile :roll:
Last edited by arlan on 17 Oct 2011, 15:38, edited 1 time in total.
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Cristian Candeori
Posts: 163
Joined: 26 Oct 2009, 10:10

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Cristian Candeori »

[quote="cezar"]Componenta expeditiei:

2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori (?) - masina + motor la Mila 23
quote]

Desigur...Prezent !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

arlan wrote:4. ..... ; Sorin Varlan solicita toate angaralele legate de Dorin ( transport + cazare/masa + parcare auto ) ; Buc - Tulcea - Buc cu auto propriu ( 2 locuri libere inc. bagaje / am si boxa sus pentru betze ) ; barca + motor am in M23 .... posibil extensie sejur 2 - 3 zile :roll:
S-ar putea sa ma "extind" si eu cu tine ! Vorbim ! ;)
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

Salut Sorine,

Eu sunt foarte interesat de unul din cele doua locuri libere de la tine din masina (inclusiv din boxa ;).
Nu stiu cum dumnezeu sa fac insa cu pardalnica de posibila extensie de sejur :roll: , ca cele 3 zile lucratoare (24-26) le-am transformat in zile libere cu mari-mari efoturi, si n-as vrea sa vin pe jos de la Tulcea la intoarcere....
Ma gandesc ce-as putea sa fac la Mila ca sa nu-ti prelungesti sejurul (ceva de pus in vin, in apa minerala, in cioba.... :mrgreen:).
Daca are cineva idei sunt binevenite.....

Florin Gugiuman
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by cezar »

Gugi wrote:Salut Sorine,

Eu sunt foarte interesat de unul din cele doua locuri libere de la tine din masina (inclusiv din boxa ;).
Nu stiu cum dumnezeu sa fac insa cu pardalnica de posibila extensie de sejur :roll: , ca cele 3 zile lucratoare (24-26) le-am transformat in zile libere cu mari-mari efoturi, si n-as vrea sa vin pe jos de la Tulcea la intoarcere....
Ma gandesc ce-as putea sa fac la Mila ca sa nu-ti prelungesti sejurul (ceva de pus in vin, in apa minerala, in cioba.... :mrgreen:).
Daca are cineva idei sunt binevenite.....

Florin Gugiuman
Pai, simplu, Florine !

La intoarcere, vii tu cu Costin si cu Cristi Candeori si raman eu sa vin cu Sorin ! ;) ;) ;)
Suntem baieti cu numere mari la sapca, ne descurcam, improvizam...
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

cezar wrote:
Gugi wrote:Salut Sorine,

Eu sunt foarte interesat de unul din cele doua locuri libere de la tine din masina (inclusiv din boxa ;).
Nu stiu cum dumnezeu sa fac insa cu pardalnica de posibila extensie de sejur :roll: , ca cele 3 zile lucratoare (24-26) le-am transformat in zile libere cu mari-mari efoturi, si n-as vrea sa vin pe jos de la Tulcea la intoarcere....
Ma gandesc ce-as putea sa fac la Mila ca sa nu-ti prelungesti sejurul (ceva de pus in vin, in apa minerala, in cioba.... :mrgreen:).
Daca are cineva idei sunt binevenite.....

Florin Gugiuman
Pai, simplu, Florine !

La intoarcere, vii tu cu Costin si cu Cristi Candeori si raman eu sa vin cu Sorin ! ;) ;) ;)
Suntem baieti cu numere mari la sapca, ne descurcam, improvizam...
Ha, ha, eu ma gandeam ca plecati cu masina ta, si la intoarcere am tovarasi de drum, pe Costin si Cristi, pe jos, de la Tulcea. Dar nu era bai, ca ne ajungeati din urma Duminica, si ne luati si pe noi.... ;) .

Acum fara gluma, e o idee buna, sa vedem ce zice si Sorin, daca ma mai ia, dupa ce i-am pus gand rau.... :?
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by arlan »


Ha, ha, eu ma gandeam ca plecati cu masina ta, si la intoarcere am tovarasi de drum, pe Costin si Cristi, pe jos, de la Tulcea. Dar nu era bai, ca ne ajungeati din urma Duminica, si ne luati si pe noi.... ;) .

Acum fara gluma, e o idee buna, sa vedem ce zice si Sorin, daca ma mai ia, dupa ce i-am pus gand rau.... :?
... nu era problema de nicio culoare, rezolvam noi intr-un fel, stim locurile si "mersul trenurilor" ... :lol: sunt tat felu' de variante , important e sa fi hotarat. Cat de provocarea ta, nu ma las eu la voia sortii ..... prietenu' Ali Gote tine tira! :lol: si a zis ca vine si c-un preten scotian ;) si mai tare-n "vana".
Eu oricum bag 5 zile CO ( Concediu de Oboseala ), dar sa vedem care-s coditiile de munca ( vreme, baboi ), ca daca-i bai vin si eu de miercuri si ma rechem din concediu pana in decembrie ( stiuca ).
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
User avatar
Gugi
Posts: 33
Joined: 10 Sep 2010, 22:19
Location: Bucuresti

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by Gugi »

arlan wrote:

Ha, ha, eu ma gandeam ca plecati cu masina ta, si la intoarcere am tovarasi de drum, pe Costin si Cristi, pe jos, de la Tulcea. Dar nu era bai, ca ne ajungeati din urma Duminica, si ne luati si pe noi.... ;) .

Acum fara gluma, e o idee buna, sa vedem ce zice si Sorin, daca ma mai ia, dupa ce i-am pus gand rau.... :?
... nu era problema de nicio culoare, rezolvam noi intr-un fel, stim locurile si "mersul trenurilor" ... :lol: sunt tat felu' de variante , important e sa fi hotarat. Cat de provocarea ta, nu ma las eu la voia sortii ..... prietenu' Ali Gote tine tira! :lol: si a zis ca vine si c-un preten scotian ;) si mai tare-n "vana".
Eu oricum bag 5 zile CO ( Concediu de Oboseala ), dar sa vedem care-s coditiile de munca ( vreme, baboi ), ca daca-i bai vin si eu de miercuri si ma rechem din concediu pana in decembrie ( stiuca ).
OK, atunci ramane sa plecam impreuna, stabilim detaliile la telefon sau MP.
floringugiuman@gmail.com
Obstacolele sunt acele lucruri groaznice pe care le vezi cand iti iei ochii de la telul tau (Henry Ford)
mihain
Posts: 85
Joined: 26 Sep 2011, 21:58

Re: Si noi mergem la Dorin

Post by mihain »

1. Mihai Nenciulescu + insotitor - masina, barca cu motor proprie
2. Cezar Chioibasu + Costin Stefanescu + Cristi Candeori (?) - masina + motor la Mila 23
3. Petrica Mainescu + Ion Mainescu + Mircea Bobe - masina + motor
4. Florin Gugiuman, Florin Munteanu, Sorin Varlan
5. Robert Rotaru (?)

Un loc liber in masina, dar cu ocol pe la Dunavat, pentru preluare barca cu motor.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”