Eco Ara 2011 ** Reloaded

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by modigliani »

Dan T wrote:@Modigliani
Fa ce vrei. Pe hartie sau pe tastatura. Nu te poate opri nimeni, este dreptul tau. Doar sa fii sigur si documentat.
Ok Dane , sa incepem . Si o s-o facem ,, verde ", barbateste , ca pe malul apei in jurul unui foc . Insa daca m-ai starnit te anunt ca am multe de spus . Dar , exact cum spui , este dreptul meu s-o fac . De ce aici si nu la birou sau la o bere ? Pentru ca situatia priveste pe mai multi oameni , sunt implicate Asociatii si comunitati , ca atare gasesc firesc sa ma straduiesc sa edific lucrurile la modul transparent , la indemana oricui ar putea fi interesat . Desi spuneam ca ma retrag din discutii .

.................................................

Sa incepem pe capitole , in maniera in care-ai raspuns :

0 - Chiar fiind nepotrivit s-o fac , am sa incep sa vorbesc despre mine . Cum multi ma stiu personal cred ca nu gresesc cand spun ca deschis , iute la manie ( recte in replici pe forum ) , impulsiv , exuberant , dar intotdeauna m-am straduit sa se poata afirma despre mine ca la nevoie sunt un sprijin de nadejde . Cred eu , .... imi place sa cred , ca exista o mare diferenta intre Pictoru de pe balta si Modigliani de pe forumuri . Si chiar tu esti unul dintre cei ce-o pot afirma ( ..... cred ! ) .

1 - Anuntul facut de Puffyk este , cred eu , prea din pripa postat . Pentru implicarea atator Asociatii , comunitati si pescari ce-ar putea veni in maniera personala dar plini de bunavointa , .... pentru anvergura ce in mod normal se cere de la o asemenea manifestare , nu in ultimul rand pentru o reusita cel putin ca cea de anul trecut , ..... iarta-ma nene , ..... nu se potriveste . ( indiferent cu cine , cand si ce-a vorbit Puffyk la telefon . Pe noi nu asta ne intereseaza . ) Gestul sau suna pentru multi ca ..... ,, DREPTI ! ACUM !!! La ecologizare Inainteeeeeee ! "

2 - Printre organizatori am citit ( indiferent pe unde , pe ce forum ) ca APC-ul ar fi unul dintre acestia . Din ce stiu si din ce descopar traversand acest topic descopar cu stupoare ca atat CD-ul cat si membrii acesteia ...... habar n-au despre actiune . Doar constat asta , nu-i treaba mea , las pe altii s-o lamureasca . Amintesc doar reactia ta la lipsa unui topic pe aceasta tema ! Ca si tine multi membrii au fost dezorientati de probabilitatea ca Asociatia sa fi stiut despre actiune dar ca nu au fost pusi la curent . Ca membru APC recunosc sincer ca-n prima clipa , pana la postarea/explicatie a lui Iancu , am gandit la fel .

3 - Am gasit , si-aici intervin atat de pe pozitie personala cat si de pe pozitia de reprezentat al PH ( care alaturi de APC au fost unii dintre cei mai multi , mai implicati si mai ferventi participanti ai editiei trecute ) ca fiind total nepotrivit sa nu fim pusi in tema la timp ci abia dupa replicile de mai sus din topic . A fi ocupat , a avea ,, 1000 " de probleme pe cap , a trai in plina criza nu sunt argumente suficient de verticale pentru o asemenea gafa ( eu asa o numesc ) . Mai ales ca principal organizator al actiunii respective . Atat eu cat si multi membrii PH o luam ca pe un afront personal , ca pe o lipsa de respect si de recunostiinta ( aici chiar esti unul dintre cei care , daca esti drept , poti afirma ca am fost neglijati si nedreptatiti )

4 - Iata ca dupa aceste prime trei explicatii tocmai descoperi ca n-ai banuit tocmai bine ce ma doare . Si pentru clarificarea situatiei intreb : ..... ce cauta Ghinozo in discutia de fata ? Pentru afirmatia mea de candva de-a pastra oricand o distanta minima de 10 km intre mine si el ? Insa asta nu ma face sa nu afirm categoric ca a fost unul dintre cei mai activi participanti de anul trecut . Ba as spune ca a fost in ,, top five " ( ..... vezi tu ,... eu si Ghinozo avem ceva-n comun . Dincolo de pareri personale dam ,, Cezarului ce-i al Cezarului " . Si-o vom aprecia mereu unul la celalalt , indiferent de numarul de km dintre noi ) . Bun . Daca asta este ceea ce banuiesti tu c-ar fi generat reactia mea , iti spun ca in fata unei asemenea manifestari este mai mult decat firesc sa recurgem la ,, armistitii " si concesii . Cred ca nu primeaza orgoliile personale ci reusita actiunii . Eventual o asemenea intalnire s-ar fi putut solda cu ..... un sprit temeinic urmat de dormit in ploaie unul langa altul . Necunoscute-s caile pescarilor .

.............................................................................

p.s. Acest ultim capitol , nr 4 , se poate cu adevarat incadra in ceea ce numesti ,, apa-n piua " . Insa doar acesta !!! N-am venit cu acesta insa decat pentru a te lamuri clar asupra problemei in sine cat si pentru a ma ,, scutura de voalul " subliminal ce l-ai aruncat asupra mea in fata tuturor cititorilor postarii tale . Exact cum spui , este dreptul meu de-a da explicatii unde simt ca este cazul s-o fac .

..............................................................................

Asadar , cu speranta ca spusele mele nu-s luate ca ..... ,, apa-n piua " ci-s venite ca explicatii pertinente si la obiect , tuturor participantilor Eco Ara 2011 le doresc mult succes si petrecere frumoasa ! Nu in ultimul rand vreme buna si fir intins ! ;)
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by cezar »

Evolutia acestui topic este un exemplu clar de discutie sterila. La o ecologizare mergi ca sa faci ceva util, daca ai timp si bunavointa. Nu sa fii remarcat si bagat in seama (motiv de suparare pentru cineva la Eco- Ara 2009), nici sa fii laudat si amintit pe forumuri, nici sa ai onoare de a fi nominalizat printre organizatori. E simplu, vii sau nu vii !

Eco Ara 2011 a fost programata initial in mai, au fost ploi, au fost alte probleme, dar "vorbele erau facute", iar Mihai a gasit de cuvinta sa anunte perioada care i s-a parut potrivita. Ca e din scurt, ca nu au fost trecuti toti sfintii, ca unii n-au fost consultati...este neimportant. Este treaba de : vii sau nu vii ! Daca vii, e bine, daca nu vii ( nu poti sau nu vrei - tot aia este).

Si APC 21 a aflat tarziu. Bun, asta este, facem tot ce putem in timpul care a ramas . In plus, tragem concluzii pentru viitor.
puffyk1
Posts: 139
Joined: 15 May 2010, 10:40

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by puffyk1 »

Totul este rezolvat. Echipamente, hartii, tot! Adica...cablu tiroliana, muzica, biciclete, barci, tractor pentru transport gunoi...! Maine dupa amiaza...plecam! Se anunta un week-end excelent, vreme ca-n povesti. Aveti grija, luati-va si creme....
Va fi nemaipomenit!
PS
Singurul motiv pentru anuntul in pripa a fost vremea. Week-ul urmator va ploua iar zilele trecute a fost foarte frig. Nu am vrut sa mai risc cu nimic. Va multumim pentru tot si....stie cineva cat e kg de peste pe Ara? :lol:
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by CRISTI DINU »

cade cum este mai bine aceasta actiune,meteo favorabil ,sezonul gratarului si al inbaierilor,sper ca cei din giurgiu care vin la baie si gratar sambata -duminica, sa ni se alature in aceasta actiune de ecologizare si sa invete lectia, ca pe viitor sa nu ne mai lase noua aceasta ''placere'' :D sa strangem an de an.
motivatia de strangere ne priveste pe toti in contexte diferite.mai avem de invatat de respect, fata oameni binevoitori si de natura care ne ofera mult.
sper sa prindem macar pentru borsul de peste :lol:
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
puffyk1
Posts: 139
Joined: 15 May 2010, 10:40

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by puffyk1 »

Daneeeeee, caut de 2 ore tel. tau si nu il gasesc!!!!!
@Cristi
Incerc sa dau o toana maine dimineata la Oltenita....poate vin cu peste de acolo....
User avatar
CRISTI DINU
Posts: 447
Joined: 12 May 2010, 21:17
Location: Bucuresti

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by CRISTI DINU »

ma gandesc sa bat mai mult podul de la giurgiu ,in speranta da avat.
Adrenalina inpinge pistonul
Pescuitul te intinereste !
puffyk1
Posts: 139
Joined: 15 May 2010, 10:40

Re: Eco Ara 2011 ** Reloaded

Post by puffyk1 »

Si a trecut si asta....
A fost frumos, cum altfel. Atmosfera placuta, liniste, foc de tabara....
Ceva gunoaie.....
Pestele a lipsit cu desavarsire dar cea mai mare problema a fost caldura intensa. Nicio grija, era de ajuns sa faci o baita si gata.....
Aceasta a fost ultima editie Eco Ara. De la anul, se va muta expeditia la km 422, Oltenita....La anafor...
Asa ca multumim lui Cornaciu Catalin(reprezentantul magazinului MomelisiAccesorii.ro), care a fost sufletul acestei incercari de mai bine. El a mediat legatura intre noi si autoritati, el a sponsorizat intreaga actiune....
Multumim APC 21 si site-ului Pescuitul.ro pentru sprijin....
La revedere Ara, bine te vom gasi Oltenita!
Cu respect,
Mihai
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”