16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by cezar »

Atentie, expeditionari (mai ales cei care vin pentru prima data cu noi !) .

1. Perioada standard a iesirii noastre este 16-19 iunie 2011. Locul de intalnire al participantilor care vin de joi, 16.06.2011 dimineata, va fi in parcarea de dincolo de statia de taxare de la Harsova, la ora 06,00-06,15. De aici vom merge in coloana, ca sa nu ne pierdem unii de altii,

2. Toti participantii sa fie dotati cu cort, cazarmament, echipament individual de camping, mancare + bautura + cafea + tigari pentru toata perioada preconizata.
Organizatorii vor oferi un gulas "Legiunea Straina" pe data de 17 iunie (la pranz) si un "bors de peste ca pe mal de Dunare" pe data de 18 iunie (pestele va fi colectat de la participanti).
In rest, se va manca "din traista".

3. Sculele de pescuit si momelile si le asigura fiecare. Atentie : detin informatia ca merge bine la rama alba/roz de padure si la rama neagra. Deasemenea, la pestisor viu, mai ales salaul.

4. Fiecare echipaj sa aibe in dotare si apa potabila, cam la nivel de 10 litri, din care 5 pentru bucatarie
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by rebeu »

Ce fac? Iau cabluri/becuri/ştechere? Vine cineva cu generator?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by paulletta »

rebeu wrote:Ce fac? Iau cabluri/becuri/ştechere? Vine cineva cu generator?

Cred ca va fi si generator...
Paulletta
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by Miyagi »

paulletta wrote:
rebeu wrote:Ce fac? Iau cabluri/becuri/ştechere? Vine cineva cu generator?

Cred ca va fi si generator...
Ba tu te-ai stricat rau de tot la mansarda? Numai prin Delta stai! Beltilii nu-ti mai place!
Brava! Asa te vreau. ( iar n-am beri :x )
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by robert_13 »

cezar wrote:
robert_13 wrote:daca reusesc totusi sa-mi fac rost de liber, cam prin ce zona se tine? sa-mi fac niste calcule legate de timp si de distanta.
Ploiesti-Harsova 212 km. De la Harsova, inca 30-35 km. Locatia exacta (deoarece sunt doua variante !) o voi anunta dupa o convorbire care va avea loc diseara, cu "spionii" din zona. In discutie este starea drumului pe ultimii km, dupa ploile recente. Tine aproape !
am retinut.
maine e ultima sansa sa fac niste artificii, sa-mi iau vineri si sambata liber..Daca reusesc, in cel mai bun caz pot pleca joi dupa amiaza sau vineri dimineata.
si starea drumului conteaza, pt. ca cel mai probabil voi veni singur..si nu vreau sa raman impotmolit si fara ajutor :D
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by robert_13 »

am o banuiala ca zona ar fi topalu sau capidava.. :shock:
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by paulletta »

Si pana la urma intrebarea este: Avem generator?
Paulletta
User avatar
arlan
Posts: 462
Joined: 23 Apr 2010, 11:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by arlan »

avem bei , avem,...... auliuuuuu, ca babele sunteti ...... numa ca asta merge pe benzol si sa nu uit sa bag la bidon ...... am antecedente cand m-am uitat la el ca era mut :oops: si nici masina langa mine ...asa caci cand ma vedetzi bagati inainte de salut chestionar " ai luat bha benzol si oloi? "
TG&C
"Teorie este atunci cand stii totul dar nu merge nimic.
Practica este atunci cand merge totul dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica Nu merge nimic si nu stiu de ce"

Sorin Varlan
0724.211.286 orange/ 0766517110 cosmote/ 0770202976 digi
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by cezar »

robert_13 wrote:
cezar wrote:
robert_13 wrote:daca reusesc totusi sa-mi fac rost de liber, cam prin ce zona se tine? sa-mi fac niste calcule legate de timp si de distanta.
Ploiesti-Harsova 212 km. De la Harsova, inca 30-35 km. Locatia exacta (deoarece sunt doua variante !) o voi anunta dupa o convorbire care va avea loc diseara, cu "spionii" din zona. In discutie este starea drumului pe ultimii km, dupa ploile recente. Tine aproape !
am retinut.
maine e ultima sansa sa fac niste artificii, sa-mi iau vineri si sambata liber..Daca reusesc, in cel mai bun caz pot pleca joi dupa amiaza sau vineri dimineata.
si starea drumului conteaza, pt. ca cel mai probabil voi veni singur..si nu vreau sa raman impotmolit si fara ajutor :D

Robert, drumul nu prezinta probleme.

- 240 km se fac pe asfalt
- 7 km pe drum bine pietruit
- ultimele 4-500 m pe drum de pamant si traversarea unui dig; dar asta se intampla langa tabara si are cine sa-ti vina in ajutor, daca, Doamne fereste, te impotmolesti !
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by shogunu65 »

Va salut

as dori sa vin si eu la iesirea asta dar nu pot ajunge decat sambata dimineata. Imi puteti da locatia exacta intr-un mesaj privat aici pe forum? sau un numar de mobil pe care sa pot suna cand ajung in harsova :)

multumesc anticipat!

Stefan Soigan
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by cezar »

shogunu65 wrote:Va salut

as dori sa vin si eu la iesirea asta dar nu pot ajunge decat sambata dimineata. Imi puteti da locatia exacta intr-un mesaj privat aici pe forum? sau un numar de mobil pe care sa pot suna cand ajung in harsova :)

multumesc anticipat!

Stefan Soigan
Traseul este: Bucuresti-Harsova, apoi continuati catre Tulcea, dar dupa vreo 7-8 km este bifurcatia semnalizata catre Garliciu; o luati pe acolo, se trece si de Daeni, iar la Piatra, se traverseaza cu bacul la Frecatei. Apoi, tineti drumul pietruit pana aproape de intrarea in Titcov (deci in aval, raportat la Bratul Macin), urcati pe dig si coborati catre brat. Apoi la dreapta, paralel cu apa si ne gasiti, dupa cateva sute de metri.
Bacul costa 15 lei/automobil si functioneaza intre orele 7,00-19,00. Daca mai ramane lume pe mal, se prelungeste programul pana mai tarziu.
Am telefon 0728.118.153
User avatar
mikcutu
Posts: 751
Joined: 26 Oct 2009, 09:53

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by mikcutu »

AMR..11h
Za dacs cam from za tracs!
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: 16-19 iunie 2011, Dunarea-Regină vă invită !

Post by shogunu65 »

fire zbuciumate sa aveti :)
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”