Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by david »

evergreen wrote:sal, tinand cont de taxele tot mai ridicate si tot mai nejustificate de la majoritatea baltilor m-am gandit sa propun,daca suna bine ideea, un topic cat mai accesibil tuturor membrilor APC, PLECARI PESCUIT DUNARE 2011 :shock: :x , unde pentru fiecare saptamana, tinandu-se seama de prognoza meteo, sa se planifice cate o iesire la Dunare, la care sa se poata inscrie in limita timpului disponibil orice persoana, sa se constituie grupuri, printre care sper sa ma numar si eu cat mai des, chiar daca sunt profan in pescuitul pe apa curgatoare, cred ca voi avea de la cine invata. chiar daca mai sunt unii care mai fac o escapada pe cate o balta, propun ca incepand de anul asta daca tot ne facem permis, sa il si folosim cat mai des si cu efect benefic asupra buzunarului (pescarului) si sa dam prin asta un semnal de alarma in ce priveste conditiile create pentru pescari pe aproape toate baltile.
super idee.Ce ziceti dom' Cezar ;)
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by david »

adrian_adrian wrote:este prohibitie naturala :lol: nu poti intra cu masina din cauza ploii
:?: dar daca ai in dotare o barca meseriasa? :mrgreen:
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
adrian_adrian
Posts: 10
Joined: 02 Aug 2010, 21:01
Location: bucuresti
Contact:

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by adrian_adrian »

dar daca ai in dotare o barca meseriasa?

poate hovercraft :lol:
adrian_adrian
Posts: 10
Joined: 02 Aug 2010, 21:01
Location: bucuresti
Contact:

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by adrian_adrian »

[quote="evergreen"]sal, tinand cont de taxele tot mai ridicate si tot mai nejustificate de la majoritatea baltilor m-am gandit sa propun,daca suna bine ideea, un topic cat mai accesibil tuturor membrilor APC, PLECARI PESCUIT DUNARE 2011 :shock: :x , unde pentru fiecare saptamana, tinandu-se seama de prognoza meteo, sa se planifice cate o iesire la Dunare, la care sa se poata inscrie in limita timpului disponibil orice persoana, sa se constituie grupuri, printre care sper sa ma numar si eu cat mai des, chiar daca sunt profan in pescuitul pe apa curgatoare, cred ca voi avea de la cine invata. chiar daca mai sunt unii care mai fac o escapada pe cate o balta, propun ca incepand de anul asta daca tot ne facem permis, sa il si folosim cat mai des si cu efect benefic asupra buzunarului (pescarului) si sa dam prin asta un semnal de alarma in ce priveste conditiile create pentru pescari pe aproape toate baltile.[/quot

ma bag si eu, doar ca sunt liber mai mult in cursul saptamanii, dar postam pe acest forum si vedem cati ne strangem eventual putem sa ramanem o noapte acolo
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by cezar »

Prieteni, ideea este foarte buna, suntem asociatie de "dunareni" si "deltari".

Parerea mea este ca fiecare "initiator" sa deschida, in sectiunea "pescuit in ape salbatice", cate un topic de genul " propun o pescuiala in zona X", cu precizari : data plecarii, distanta, durata, am/n-am locuri libere in masina, cunosc traseul, am nr. telefon... etc.
Dupa intoarcere, se pot posta si impresii, poze, etc.
david
Posts: 103
Joined: 27 Feb 2011, 19:19

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by david »

am ratat plecarea din acesta dimineata :( din cauza ploi de ieri :evil: dar nui bai a iesit dogorelu si nu se sti poate poate :D
Cristinel David cristineld67@yahoo.com 0723131135
matei marius
Posts: 7
Joined: 06 Apr 2011, 09:31

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by matei marius »

se poate pescui pe BR. Musura fara a platii concesionarului Raduta , pana la ce km. fluvial are concesionat pe BR. chilia raduta
User avatar
evergreen
Posts: 480
Joined: 09 Jan 2011, 07:49
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by evergreen »

cezar wrote:Prieteni, ideea este foarte buna, suntem asociatie de "dunareni" si "deltari".

Parerea mea este ca fiecare "initiator" sa deschida, in sectiunea "pescuit in ape salbatice", cate un topic de genul " propun o pescuiala in zona X", cu precizari : data plecarii, distanta, durata, am/n-am locuri libere in masina, cunosc traseul, am nr. telefon... etc.
Dupa intoarcere, se pot posta si impresii, poze, etc.
domnule Cezar, parerea mea este ca ar fi bine sa fie un topic in pagina principala, daca se poate cat mai sus afisat, dat fiind ca poate sunt unii amatori de asa ceva care nu au prea mult timp la dispozitie pentru navigat si investigat pe forum, pentru ca in acest mod sa fie cat mai usor de gasit de catre oricine.
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by Dan T »

Am pescuit numai la somn. Multi mocotei de 300-400 g. Am prins 3 furtuni, toate 3 in barca.
Dupa prima furtuna am pescuit numai la intinsura. Rima neagra a fost de baza. Bucati intre 3-5 kg. Un singur somn mai
maricel de 8 kg si un crap sinucigas de 4 kg.
Drumul bun doar ca la intoarcere nu am mai putut merge pe cimp (era noroi), am tinut numai digul. Chilia Veche - T.
Vladimirescu 2 ore fix.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by Dumitrescu Iancu »

Dan T wrote: Drumul bun doar ca la intoarcere nu am mai putut merge pe cimp (era noroi), am tinut numai digul. Chilia Veche - T.
Vladimirescu 2 ore fix.
Doar doua oua ore???? :o :shock: :o .Sa intelegem ca a fost reparat drumul pana la Chilia Vache?
User avatar
Dan T
Posts: 684
Joined: 08 Jun 2010, 13:27
Contact:

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by Dan T »

De la bac la Ceatalchioi chiar bun. Inca se lucreaza intre Sireasa si Cetalchioi pe o distanta de 2-3km. La Plaur este nitel mai rau 1-2 km. Plaur - Pardina fara probleme 50-70 km/h. De la Pardina la Chilia pe cimp mergi si cu 90 km/h. Pe dig e denivelat dar mai mult decit acceptabil.
Eram pe "drumul negru", mergeam cu 70-80 km/h si m-a depasit un Renault Laguna pe care il lasasem in urma pe la Plaur :o
Fac precizarea ca am fost cu Renault Kangoo care are suspensia destul de moale. Cu o masina cu suspensie mai rigida... :?:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Se deschide pescuitul pe Dunarea de frontiera !

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim,Dane!Este o informatie destul de pretioasa!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”