Permisele ANPA 2011

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

ALIN66 wrote:maine dimineata pot sa vin in spatarul milescu dupa permis? :?
Esti rezolvat, "te-am imperecheat" cu mana mea.
Te intelegi cu Cristi asupra orei cand vii sa ridici permisul.
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Buna seara domnilor,

si uite asa se adevereste ca atunci cand cineva iti spune "stai linistit ca la momentul potrivit o sa ai tot ce iti trebuie" este cazul sa incepi sa devii nelinistit!!!

Sincer nu ma asteptam sa patesc asa ceva. Este ora 20.30, 24.03.2011 si in ciuda tuturor apelurilor mele, nu am primit inca permisul de pescuit. Am mentionat de mai multe ori ca plec inspre Mila 23 pe data de 25. Dupa ce in ultimele trei seri am vorbit cu Cristian Nedelcu de fiecare data mi-a raspuns sa-l sun "maine seara", am ajuns in preziua plecarii FARA permis!!!

Ma adresez in mod direct conducerii asociatiei si intreb daca acesta este modul "normal" de lucru. Sincer speram sa intru intr-o comunitate unde nu este nevoie sa aplic regulile zilnice pe care le folosesc la birou, unde pot sa-i consider pe toti prieteni (pentru ca de fapt nu suntem despartiti de intereese aparte ci suntem uniti de pasiuni comune) si de la care sa nu ma astept la "minciuni" pretenesti.

S-a facut or 20.50 de cand tot scriu... Am scris si mlte altele pe care le-am sters dupa ce am citit inca o data... Nu obisnuiesc sa atac oameni pe care nu-i cunosc dar credeti-ma ca nu suport sa fiu mintit!

Astept un raspuns cat mai oficial si deschis, la vedere pentru toti cei de aici, pentru ca nu mai vreau sa continui cu convorbirile telefonice.

O seara buna va doreste,
Bogdan Danulet
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by modigliani »

Ce-ar fi Bogdane , ca 1000 si ceva de oameni sa comenteze la asemenea situatie ? Nu avem nicunii permisele-n mana . Ne descurcam cum putem . Oamenii astia se misca si ei cum pot mai bine . Problema nu-i la ei ! O SPUN DE VREO TREI ANI PE FORUMURI !!! PROBLEMA E LA ANPA SI LA LEGIUITORI ! Legea pescuitului pe 2011 trebuia definitivata si expusa in ..... 2010 ! Ca sa fie suficient timp pt solutionarea ,, problemelor " ca cea expusa de catre tine !

Anul trecut stii cu ce tergiversau ( ANPA-ul ) eliberarea permiselor ??? ,, N-au iesit din tipografie " ! Pai natia ma-tii de ANPA , de ce nu le-ai tiparit tu din Noiembrie trecut ????

Mai apoi se pune problema PG-urilor . Numai de la APC 21 sunt cateva sute ce pleaca in 4 directii diferite ..... unde stau la coada cu alte mii de permise de alte zeci de asociatii . Nu cred eu ca sunt favorizati oamenii astia pe vreundeva in asa fel incat permisele APC sa iasa primele cu stampila pusa .

Zic eu sa nu-i mai tratezi zeflemitor si ..... ,, diafan " acuzativ pe oamenii astia . Imi place sa cred despre dansii ca fac tot ce le sta in putere sa rezolva treaba repede . In definitiv este si-n interesul lor s-o faca . Doar nu-s masochisti !

Pune si tu asta la capitolul ,, ghinioane " . Parerea mea

...............................................

p.s. Si eu plec trei zile ,, pe blat " la pescuit . Nici eu n-am permisul eliberat ! ...... Nene , ma rog la Dumnezu sa ma controleze careva ! Abia astept sa am motiv sa dau in judecata ( in nume personal ) ANPA-ul pentru incompetenta !Sau , si mai rau , .... sunt ipotetic suficient de ticnit sa ma duc pe 01 Ianuarie la peste ! Esti de acord ca n-am in tara mea temei legal pentru asta ? In pofida dorintei mele de-a pescui legal ??? Asadar , poate cu d-astea adunate , o sa-i facem ca in anii urmatori sa se roage de noi ca-n Octombrie - Noiembrie sa ne elibereze permisele pentru anul urmator ! Ce zici ? Te risti ???
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
mustareataionut
Posts: 3
Joined: 01 Feb 2011, 15:07

Re: Permisele ANPA 2011

Post by mustareataionut »

.........subscriu la ce a spus bog_da, era normal sa se dea un termen oficial si sa nu tot fim nevoiti sa revenim cu telefoane si sa nu aflam nimic concret, decat acelasi raspuns "REVENITI MAINE CU UN TELEFON", se pare ca pentru uni se pot rezolva anumite rugaminti iar altii traiesc cu speranta, ca doar nu se putea iesi nici macar aici din nota in care merge tara. AM DEPUS ACTELE PE 1 FEBRUARIE, o sa inceapa si prohibitia si iesire tot la o balta cu taxa o sa fac din cate se observa.
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by modigliani »

mustareataionut wrote:.........subscriu la ce a spus bog_da, era normal sa se dea un termen oficial si sa nu tot fim nevoiti sa revenim cu telefoane si sa nu aflam nimic concret, decat acelasi raspuns "REVENITI MAINE CU UN TELEFON"
Mai fratilor , ..... e atat de dificil de inteles ca nu depinde de dansii ????????? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Multumesc foarte mult pentru "lectia de morala" pe care am primit-o.

Stii care e diferenta? Tu pleci "pe blat" eu plec intr-o actiune "oficiala" a clubului!!!

Asta arebui sa spuna ceva! Macar minumul de interes sa-l ai sa vezi: cine sunt cei care participa, au tot ce le trbuie s.a.m.d.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by modigliani »

bog_da wrote:Multumesc foarte mult pentru "lectia de morala" pe care am primit-o.
S-a vrut a fi o ,, lectie " de logica , nu de morala . Ai ,, picat " ..... Ramai ,, pe vara " .
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

Dle Bogdan Danulet,incerc sa va sun de cateva minute,dar suna ocupat!Eu sunt cel care v-a promis ca o sa aveti tot ce va trebuie la plecarea in Delta.Sambata,cand ne intalnim la km 19 sau Tulcea,actele dumneavoastra vor fi la mine!Daca nu le veti avea,puteti sa dati cu piatra.Pana atunci,insa...
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Lorelai »

bog_da wrote:Multumesc foarte mult pentru "lectia de morala" pe care am primit-o.

Stii care e diferenta? Tu pleci "pe blat" eu plec intr-o actiune "oficiala" a clubului!!!

Asta arebui sa spuna ceva! Macar minumul de interes sa-l ai sa vezi: cine sunt cei care participa, au tot ce le trbuie s.a.m.d.
Stimate coleg
Am impresia ca esti mai vehement decat ar trebui. Trebuie sa intelegi ca multa lume lucreaza ca membrii acestei asociatii sa se bucure in mod egal de aceste permise, lasand la o parte alte anunturi.
Te rog sa nu uiti faptul ca nu ai intrat in aceasta asociatie pentru a avea personal permis pe data de ...
Te rog de asemenea sa iei in consideratie ca te vei intalni ochi in ochi cu cei care pierd weekend-uri, seri, nopti, ca sa ai tu legitimatia la timp.
Putintica rabdare. Putina fiere strica multa miere.
Atat deocamdata.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai,si actele tale vor fi tot la mine!
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:Dle Bogdan Danulet,incerc sa va sun de cateva minute,dar suna ocupat!Eu sunt cel care v-a promis ca o sa aveti tot ce va trebuie la plecarea in Delta.Sambata,cand ne intalnim la km 19 sau Tulcea,actele dumneavoastra vor fi la mine!Daca nu le veti avea,puteti sa dati cu piatra.Pana atunci,insa...
Vorbea cu mine :!:

Iancule, omul pleaca maine. Am convenit telefonic ca sa-i trimit carnetul cu permisul prin tine, la Mila 23.
Va intalniti la Mila 23, la Dorin !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

bog_da wrote:Buna seara domnilor,

si uite asa se adevereste ca atunci cand cineva iti spune "stai linistit ca la momentul potrivit o sa ai tot ce iti trebuie" este cazul sa incepi sa devii nelinistit!!!

Sincer nu ma asteptam sa patesc asa ceva. Este ora 20.30, 24.03.2011 si in ciuda tuturor apelurilor mele, nu am primit inca permisul de pescuit. Am mentionat de mai multe ori ca plec inspre Mila 23 pe data de 25. Dupa ce in ultimele trei seri am vorbit cu Cristian Nedelcu de fiecare data mi-a raspuns sa-l sun "maine seara", am ajuns in preziua plecarii FARA permis!!!

Ma adresez in mod direct conducerii asociatiei si intreb daca acesta este modul "normal" de lucru. Sincer speram sa intru intr-o comunitate unde nu este nevoie sa aplic regulile zilnice pe care le folosesc la birou, unde pot sa-i consider pe toti prieteni (pentru ca de fapt nu suntem despartiti de intereese aparte ci suntem uniti de pasiuni comune) si de la care sa nu ma astept la "minciuni" pretenesti.

S-a facut or 20.50 de cand tot scriu... Am scris si mlte altele pe care le-am sters dupa ce am citit inca o data... Nu obisnuiesc sa atac oameni pe care nu-i cunosc dar credeti-ma ca nu suport sa fiu mintit!

Astept un raspuns cat mai oficial si deschis, la vedere pentru toti cei de aici, pentru ca nu mai vreau sa continui cu convorbirile telefonice.

O seara buna va doreste,
Bogdan Danulet
Cred ca ne-am lamurit la telefon, veti primi permisul la Mila 23 din mana colegului Iancu Dumitrescu.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

In regula(desi nu pot spune ca ma ca ma bucura nespus aceasta intalnire...)
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

mustareataionut wrote:.........subscriu la ce a spus bog_da, era normal sa se dea un termen oficial si sa nu tot fim nevoiti sa revenim cu telefoane si sa nu aflam nimic concret, decat acelasi raspuns "REVENITI MAINE CU UN TELEFON", se pare ca pentru uni se pot rezolva anumite rugaminti iar altii traiesc cu speranta, ca doar nu se putea iesi nici macar aici din nota in care merge tara. AM DEPUS ACTELE PE 1 FEBRUARIE, o sa inceapa si prohibitia si iesire tot la o balta cu taxa o sa fac din cate se observa.
Permisul dvs. este rezolvat. Il gasiti la biroul nostru.
Intamplator imi amintesc numele; am reusit sa imperechem cca 700 de seturi de acte, dar nu am mai putut sa facem si lista aste-seara.
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Lorelai »

Dumitrescu Iancu wrote:Lorelai,si actele tale vor fi tot la mine!
Multumesc, stiam ca asa va fi.
Dar nu retractez nimic, o politete in aceste relatii este strict necesara. Ma refer la beneficiari !
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by modigliani »

Dumitrescu Iancu wrote:In regula(desi nu pot spune ca ma ca ma bucura nespus aceasta intalnire...)
Bogdane , .... nene , .... te invidiez ! AI PERMIS DE PESCUIT !!!!!!! Numa' ca pretu' e cam piperat pentru vehementa si agresivitatea ta din forum .

Nenea Iancu este , poate , cel mai conciliant om din lumea asta mare . Cu la fel de multa abnegatie , dar canalizata de data asta inspre sensul bun al cuvantului , iti doresc din inima sa faci in asa fel incat sa-i treaca ,, supararea " . Si-ti garantez personal ca n-o sa-ti para rau vreodata . Si te mai invidiez sincer c-o sa ai ocazia sa petreci cu domnia sa ( si nu doar ) o perioada la pescuit .

Fii fericit , nu inchistat ! ( asta s-a vrut a fi morala ) . Bine ca nu-i razboi sau cutremur !
Lorelai wrote: Dar nu retractez nimic, o politete in aceste relatii este strict necesara. Ma refer la beneficiari !
;) ;) ;) ..... Pe acelasi drum !!! Nu ???
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

modigliani wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:In regula(desi nu pot spune ca ma ca ma bucura nespus aceasta intalnire...)
Bogdane , .... nene , .... te invidiez ! AI PERMIS DE PESCUIT !!!!!!! Numa' ca pretu' e cam piperat pentru vehementa si agresivitatea ta din forum .

Nenea Iancu este , poate , cel mai conciliant om din lumea asta mare . Cu la fel de multa abnegatie , dar canalizata de data asta inspre sensul bun al cuvantului , iti doresc din inima sa faci in asa fel incat sa-i treaca ,, supararea " . Si-ti garantez personal ca n-o sa-ti para rau vreodata . Si te mai invidiez sincer c-o sa ai ocazia sa petreci cu domnia sa ( si nu doar ) o perioada la pescuit .

Fii fericit , nu inchistat ! ( asta s-a vrut a fi morala ) . Bine ca nu-i razboi sau cutremur !
Lorelai wrote: Dar nu retractez nimic, o politete in aceste relatii este strict necesara. Ma refer la beneficiari !
;) ;) ;) ..... Pe acelasi drum !!! Nu ???
Permisul persoanei care semneaza modigliani este rezolvat . Are cca...2 ore vechime de cand isi asteapta beneficiarul. :lol: :lol: :lol: Esti "legal", prietene !
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Telefonul era ocupat pentru ca vorbeam cu Cezar Chioibasu. El m-a anuntat ca permisul este in regula.

Atunci cand am scris si am cerut ajutorul am dat absolut toate datele inclusiv data de 25 ca data de plecare. Asigurarea a fost ca o sa am tot ce trebuie.

Este drept ca acum 30 minute am fost informat ca totul este in regula dar, domnule Surdu, stiti prea bine ca sunt vecin cu colegul dumneavoastra Jipa si in aceste conditii, credeti ca la ora 21.30 mai poate fi vorba sa plec din Prelungirea Ghencea pana la Obor, in conditiile in care maine dimineata plec catre Delta??? Si spuneti ca sunt vehement? Credeti-ma ca nu sunt!

Nu am intrat in asociatie pentru a avea permis la data de...!

La momentul cand s-a inceput actiunea (16 Martie) am pus o intrebare! A sunat cam asa: " cand credeti ca s-ar putea incepe distribuirea permiselor si a PG-urilor (sau macar a unelor din ele, cele care au fost rezolvate)?" Totul poate fi urmarit apoi pe forum.

Nu am nici o problema sa dau ochii cu oricine atata timp cat nu eu sunt cel care a dat informatii gresite.

Cat despre:
"Dumitrescu Iancu scrie:
In regula(desi nu pot spune ca ma ca ma bucura nespus aceasta intalnire...)"

nu pot sa spun decat ca: Domnule Dumitrescu nu ne cunoastem dar, dupa ce am citit postul cred ca puteti fi linistit, o sa o pastram intalnirea cat mai scurta cu putinta!

Imi pare rau!
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
modigliani
Posts: 664
Joined: 20 Jan 2010, 13:47

Re: Permisele ANPA 2011

Post by modigliani »

Danke !!!!

Nene Cezare , de Fatdaddy aveti vreo veste ? Sau declar pe Borcea ca ..... nu-i cu mine ????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"in livada de ciresi ..... degeaba incerci sa cauti prune . Trebuieste sa cauti in livada de pruni . Unde degeaba vei incerca sa gasesti cirese . Ca atare ..... umbla din livada in livada . Iti vei umple cosul de ..... FRUCTE !"
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

modigliani wrote:Danke !!!!

Nene Cezare , de Fatdaddy aveti vreo veste ? Sau declar pe Borcea ca ..... nu-i cu mine ????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pai, puteam eu sa va separ unul de celalalt ?
Este ok si el ! ;)
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”