Permisele ANPA 2011

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Permisele ANPA 2011

Post by cezar »

laurentiu_sonia wrote:Buna ziua,

mai exista pe undeva modelele de cerere pentru PG? As vrea sa vin cu ele deja completate.


Multumesc
Intrati pe www.pescarclub21.ro, cautati pe coloana din stanga rublica "Cum devii membru", dati click pe cuvantul aici si veti gasi formularele.
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011 intrebare

Post by Adi11 »

Albatrin wrote:
nicusor 162 wrote:Va rog sa ma lamuriti si pe mine,acum se vor distribui permisele s-au trebuie sa asteptam si vizele PG :?:
Toate documentele se vor elibera odată. Permisele trebuiesc completate apoi făcute copii pentru IJPF-uri, copii care împreună cu cererile, carnetele de membru şi copiile de pe actul de identitate se vor duce la fiecare IJPF în parte funcţie de solicitări. Rezultatele vor fi anunţate aici pe forum!!!
Si asta cam cand se va intampla?? :D
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011 intrebare

Post by Dumitrescu Iancu »

Adi11 wrote:
Albatrin wrote:
nicusor 162 wrote:Va rog sa ma lamuriti si pe mine,acum se vor distribui permisele s-au trebuie sa asteptam si vizele PG :?:
Toate documentele se vor elibera odată. Permisele trebuiesc completate apoi făcute copii pentru IJPF-uri, copii care împreună cu cererile, carnetele de membru şi copiile de pe actul de identitate se vor duce la fiecare IJPF în parte funcţie de solicitări. Rezultatele vor fi anunţate aici pe forum!!!
Si asta cam cand se va intampla?? :D
Cam in 3-4 saptamani! :mrgreen:
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Adi11 »

Sa inteleg ca nu o sa le avem pana incepe prohibitia ? :( speram ca poate iesim si noi o data pana la prohibitie...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

Adi11 wrote:Sa inteleg ca nu o sa le avem pana incepe prohibitia ? :( speram ca poate iesim si noi o data pana la prohibitie...
Adi,am facut doar o gluma...La modul serios,chiar nu putem sa-ti dam o data sigura,lucrurile nu depind numai de noi,trebuie sa trecem si pe la Politiile Judetene de Frontiera.Nu este vina noastra ca permisele ANPA au fost puse in circulatie asa tarziu!
User avatar
Adi11
Posts: 58
Joined: 10 Dec 2010, 11:53
Location: Otopeni
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Adi11 »

Nici nu am vrut sa va simtiti in vreun fel ca v-am acuzat pe voi din cauza asta...cunosc foarte bine situatia ...am intrebat asa ca atare ca stiti cum e...ard de nerabdare :))
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Permisele ANPA 2011

Post by toma58 »

parerea mea este ca ori cum o dam este bine ,sper ca pina la prohibitie putem arunca undita o data in balta ; cu copie dupa vechiull permis se poate merge linistit la peste pina se elibereaza noual permis ,plus copii dupa pegheurile vechi sa le aveti la voi
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by valic »

toma58 wrote:parerea mea este ca ori cum o dam este bine ,sper ca pina la prohibitie putem arunca undita o data in balta ; cu copie dupa vechiull permis se poate merge linistit la peste pina se elibereaza noual permis ,plus copii dupa pegheurile vechi sa le aveti la voi
asa ar fi corect si normal, atata timp cat noile permise nu s-au eliberat .........
Valic
0744 644 368
User avatar
smilebogdan
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2011, 11:13
Location: Voluntari
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by smilebogdan »

De curiozitate, vineri ar trebuii sa se tina cafeneaua, credeti ca vor fi gata o parte din permise ? Eu sunt in concediu saptamana aceasta, daca as putea sa ajut cu ceva, puteti sa imi spuneti .
Pesimistul este un Optimist bine informat !
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by valic »

smilebogdan wrote:De curiozitate, vineri ar trebuii sa se tina cafeneaua, credeti ca vor fi gata o parte din permise ? Eu sunt in concediu saptamana aceasta, daca as putea sa ajut cu ceva, puteti sa imi spuneti .
Daca nu ai optat pentru niciun PG, ar exista o posibilitate ... dar eu zic sa mai ai putzintica rabdare ...
Valic
0744 644 368
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

smilebogdan wrote:De curiozitate, vineri ar trebuii sa se tina cafeneaua, credeti ca vor fi gata o parte din permise ? Eu sunt in concediu saptamana aceasta, daca as putea sa ajut cu ceva, puteti sa imi spuneti .
Vineri pot avea permisele ANPA,numai la cerere,cei care au depus actele si nu vor si PG-uri!Va rugam sa intelegeti ca vizele PG nu le acordam noi,ci Inspectoratele Judetene ale Politiei de frontiera.Si asta dureaza ceva timp...
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Buna dimineata tuturor!

Avand in vedere ca eu sunt cel care o sa plece in prima serie la Mila 23 pe 25, credeti ca s-ar putea face ceva in legatura cu permisele pana la acea data? Ar fi cel putin frustrant sa fac drumul pana acolo si din cauza permiselor sa-mi fac de lucru cu "autoritatile" si sa-mi stric tot cheful...

Multumesc pentru intelegere.
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

bog_da wrote:Buna dimineata tuturor!

Avand in vedere ca eu sunt cel care o sa plece in prima serie la Mila 23 pe 25, credeti ca s-ar putea face ceva in legatura cu permisele pana la acea data? Ar fi cel putin frustrant sa fac drumul pana acolo si din cauza permiselor sa-mi fac de lucru cu "autoritatile" si sa-mi stric tot cheful...

Multumesc pentru intelegere.
Nu-ti face probleme de genul asta!La data plecarii vei avea tot ce-ti trebuie... ;) :lol:
User avatar
bog_da
Posts: 137
Joined: 23 Feb 2011, 12:34
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by bog_da »

Perfect!
Bogdan
Tel. 0747 270 552
E-Mail: b.danulet@gmail.com
User avatar
smilebogdan
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2011, 11:13
Location: Voluntari
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by smilebogdan »

Suna bine, le putem numi vesti bune :)
Pesimistul este un Optimist bine informat !
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Permisele ANPA 2011

Post by laurentiu_sonia »

Seara buna,

am depus actele (si banii) pentru taxa anuala, ANPA si cele 4 PG-uri pe 8 Martie in ideea ca nu voi merge la pescuit pana dupa prohibitie. Am primit insa o "oferta pe care nu opot refuza" de la un coleg sa mergem in Delta in week-end-u 26-27 Martie. Intrebarea mea este care sunt sansele sa fie toate gata pana atunci (0%, 50%, sau 100%).

Multumesc pentru un raspuns sincer

Toate cele bune!
Sa auzim de bine!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

laurentiu_sonia wrote:Seara buna,

am depus actele (si banii) pentru taxa anuala, ANPA si cele 4 PG-uri pe 8 Martie in ideea ca nu voi merge la pescuit pana dupa prohibitie. Am primit insa o "oferta pe care nu opot refuza" de la un coleg sa mergem in Delta in week-end-u 26-27 Martie. Intrebarea mea este care sunt sansele sa fie toate gata pana atunci (0%, 50%, sau 100%).

Multumesc pentru un raspuns sincer

Toate cele bune!
Off,greu de raspuns la o asemenea intrebare,sansele sunt minime,i-am sufocat pe cei de la IJPF-uri,am trimis serii de cate 400 de PG-uri si mai sunt si alte asociatii,dar incearca un telefon cu cateva zile inainte de plecare,sa vedem cum putem rezolva ceva ca sa fii in regula...
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Miyagi »

Mi-ar trebui si mie 2 din cele depuse de mine Iancu. Voi suna saptamana viitoare. Nu-mi trebuiesc decat carnetele si permisele fara pg-uri. Daca-i mai mare balamucul voi renunta in favoarea operarii celorlalte date. Mai stiti ceva de la ARBDD?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Dumitrescu Iancu »

Miyagi wrote:Mi-ar trebui si mie 2 din cele depuse de mine Iancu. Voi suna saptamana viitoare. Nu-mi trebuiesc decat carnetele si permisele fara pg-uri. Daca-i mai mare balamucul voi renunta in favoarea operarii celorlalte date. Mai stiti ceva de la ARBDD?
A fost Cristi astazi la Tulcea,dar nu am apucat sa vorbim!Ne spune el ce si cum cu ARBDD-ul!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Permisele ANPA 2011

Post by Miyagi »

Dumitrescu Iancu wrote:
Miyagi wrote:Mi-ar trebui si mie 2 din cele depuse de mine Iancu. Voi suna saptamana viitoare. Nu-mi trebuiesc decat carnetele si permisele fara pg-uri. Daca-i mai mare balamucul voi renunta in favoarea operarii celorlalte date. Mai stiti ceva de la ARBDD?
A fost Cristi astazi la Tulcea,dar nu am apucat sa vorbim!Ne spune el ce si cum cu ARBDD-ul!
Aham! asteptam.
Cu multumiri tuturor.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”