Deci, am luat Snagovul !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laloi »

Dumitrescu Iancu wrote:Radule,Paul a profitat de faptul ca a fost un weekend extins si au fost mai multi APC-isti pe Snagov,de aici si reusita iesirii... Daca analizezi putin ai sa vezi ca este imposibil sa facem lucrul asta in fiecare saptamana.Nu suntem nici agentie de voiaj,nici parc de distractie,nici nu avem prea multi oameni dornici sa puna osul la treba... E usor sa platesti o cotizatie,indiferent cat este aceasta,si apoi sa stai pe margine si sa ceri sau sa propui tot ce-ti trece prin cap,stiind ca ca nu esti implicat altfel cu nimic.Mai greu este cand incerci sa si pui in aplicare,prin efortul tau,cate ceva...Ar fi fost frumos sa fi incercat si tu cu Macinul...
Daca chiar doresti sa te ocupi de activitatea recreativa,de weekend,pe Snagov,iti stam la dispozitie cu toate cele necesare.Doar cu timpul liber stam si noi foarte rau!
Pai si eu atunci cand am intrebat la cafenea asta am intrebat, cand se strange lumea pe acolo (bineinteles, cei cu treaba, cu actiunile care se fac pe acolo), nu se poate face vreun anunt ceva prealabil? Ca dupa program mai e loc si de vreo plimbare cu barca sau scurta pescuiala... Oare cum, prin ce hazard, s-au aflat atatia APC-isti pe Snagov wk asta?? Oare exista si Clubul Snagov?Care a fost criteriul de selectie? Si apropo de os la treaba: eu unul cel putin nu am stiut in prealabil de actiunea de la care s-au postat poze cu plase stranse etc, sa zicem ca as fi vrut sa viu, cum puteam sa visez acest lucru? Eu nu cred ca am propus cai verzi pe pereti (singurele mele interventii au fost in legatura cu expunerea unei mai mari deschideri vizavi de locuri prinzatoare si invitatii la pescuit, lucru usor de facut, dand din taste, bunavointa sa fie), si tot ce spun acuma o spun in virtutea unei relatii de amicitie care am crezut ca ne leaga in cadrul acestei asociatii, nu in virtutea taxei platite (oricare ar fi aia). Chestia cu Macinul chiar nu am inteles-o. Cu timpul liber stau si eu foarte rau, deci nu ma pot ocupa de organizarea de activitati recreative pe Snagov, mai ales ca la cafeneaua respectiva mi s-a spus ca nu exista asa ceva. Si in fond ieri m-am plimbat bine mersi cu barca si in Herastrau, si mai aproape, taxa 100 RON pt amatorii de pescuiala, ce mi-ar fi trebuit Snagov (ca fumez Marlboro)...
PS: si sa ma ierte Paul daca din cauza postarii mele ar avea ceva de suferit el, nu asta e fost ideea.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Nu are nimeni nimic de suferit,Radule...Ieri a fost LUNI,sarbatoarte si zi libera de la stapanire,de aceea lumea a iesit la un gratar,unii chiar pe Snagov,nu a fost nimic organizat,nu organizam niciodata actiuni la inceput de saptamana,daca citesti bine relatarea lui Paul,reiese si de acolo ca nu se stia nimic sigur.Iar singurul criteriu de selectie a fost prezenta pe malul Snagovului.
Actiunile pe care la facem in comun cu Politia si Jandarmeria NU PUTEM sa le facem publice pe forum,inainte de desfasurare,din motive lesne de inteles,si atunci folosim telefonul,apeland la membri care au dovedit ca au si timp si,mai ales,bunavointa de a ajuta!
In virtutea relatiilor de amicitie,mi-as fi dorit,de exemplu,sa se implice mai multi membri in organizarea de iesiri,la Dunare sau oriunde in alta parte.Iesirea voastra la Macin s-ar fi putut transforma intr-o actiune a Asociatiei,organizata de Laloi si Ono!Dar era mai multa bataie de cap!Avem nevoie nu numai de propuneri,de idei,ci si de oameni care sa la puna in practica.Cei cativa din CD fac cat pot,in limita timpului disponibil,dar niciodata nu vor putea satisface,singuri,toate dorintele membrilor. Dar e greu si complicat,stiu,e mai usor de reprosat sau de cerut socoteala...
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laloi »

Nu caut sa ma justific, si vb in numele meu, Ono poate confirma ori ba, eu atunci imi facusem programul liber sa pot participa la Alionte, din motive obiective nu s-a tinut, dar eu aranjasem deja apele, si era pacat, ca nu mai prindeam ocazia sa mai ies 3 zile consecutiv, eu am apelat la Ono sa-mi duca sculele de pescuit, fiindca am facut jonctiunea cu ei la Harsova (eu venind de la Focsani si tot acolo plecand, deci nu puteam sa incurc pe nimeni). Si pe topicul respectiv s-a nuantat ca noi cativa oricum vrem sa iesim pe undeva, cine a zis ceva a si mers. Si nu trebuia sa fie sub egida APC iesirea ca sa mearga cineva sau nu... eu chiar pt asta am mai scris, la sectiunea lui Cezar, ca nu se inghesuie nimeni macar sa-si anunte disponibilitatea pt a anunta iesiri sau locuri de pescuit... dar deh, eu sunt si chiar gandesc ca un pescar AMATOR, sau novice, poate cu timpul ma voi adapta gandirii pescarului "batran". In ultima perioada, daca ati urmarit, 2 anunturi de gen au fost, la unul i-am raspuns eu lui Paca, la al doilea mi-a raspuns Paul mie pt cate o ieseala de o zi... Eu doar ASTA am urmarit prin inscrierea in aceasta asociatie (si in cealalta in trecut), sa am cu cine iesi la pescuit, si atat. Si partea cu reprosurile si cerut socoteala chiar nu se leaga de mine, a fost doar expunerea unei contradictii dintr-un raspuns oferit mie la un moment dat si curgerea ulterioara a lucrurilor.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

laloi wrote:Nu caut sa ma justific, si vb in numele meu, Ono poate confirma ori ba, eu atunci imi facusem programul liber sa pot participa la Alionte, din motive obiective nu s-a tinut, dar eu aranjasem deja apele, si era pacat, ca nu mai prindeam ocazia sa mai ies 3 zile consecutiv, eu am apelat la Ono sa-mi duca sculele de pescuit, fiindca am facut jonctiunea cu ei la Harsova (eu venind de la Focsani si tot acolo plecand, deci nu puteam sa incurc pe nimeni). Si pe topicul respectiv s-a nuantat ca noi cativa oricum vrem sa iesim pe undeva, cine a zis ceva a si mers. Si nu trebuia sa fie sub egida APC iesirea ca sa mearga cineva sau nu... eu chiar pt asta am mai scris, la sectiunea lui Cezar, ca nu se inghesuie nimeni macar sa-si anunte disponibilitatea pt a anunta iesiri sau locuri de pescuit... dar deh, eu sunt si chiar gandesc ca un pescar AMATOR, sau novice, poate cu timpul ma voi adapta gandirii pescarului "batran". In ultima perioada, daca ati urmarit, 2 anunturi de gen au fost, la unul i-am raspuns eu lui Paca, la al doilea mi-a raspuns Paul mie pt cate o ieseala de o zi... Eu doar ASTA am urmarit prin inscrierea in aceasta asociatie (si in cealalta in trecut), sa am cu cine iesi la pescuit, si atat. Si partea cu reprosurile si cerut socoteala chiar nu se leaga de mine, a fost doar expunerea unei contradictii dintr-un raspuns oferit mie la un moment dat si curgerea ulterioara a lucrurilor.
Radu,adevarat ca nu trebuie sa te justifici.Nici eu nu am spus treaba cu Macinul ca un repros(si sper sa nu se supere si Ono :lol: ),ci mai mult ca o sugestie pentru viitor,care se adreseaza tuturor membrilor!
Ar mai fi de lamurit ce inseamna `pescar batran` :roll: :lol: ,dar asta sper sa o facem pe vre-un mal de Dunare,intr-o seara frumoasa,langa un foc vioi si cu un paharel de Banisor in mana!
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by paulletta »

DECI!, Sa lamuresc treaba, ca poate sa inteles cine stie ce gresit.
Cum ziua de luni a fost libere si fiind si sarbatoare m-am gandit sa imi scot nevasta si copilul undeva.
Nu mi-a venit in cap nicio idee deoarece m-am hotarat sa iesim brusc pe la orele 11;30.
Imi vine in minte Snagovul, padure, umbra,apa...
Ca atare pun mana pe telefon si sun sa intreb cum pot ajunge la strandul Snagov deoarece nu am mai fost nicio data inainte, vorbesc cu Cristi imi explica si imi spune ca este posibil sa ajunga acolo si Dutu.

Il sun pe Dutu sa imi relateze cum sa ajung exact acolo unde este"Capitania"lacului si plec la drum.
Pe drum ii spun sotiei ca mergem sa vedem si noi barcile care sunt ale asociatiei si locatia.
Ajungem acolo si ne intalnim cu familia Vanturache care erau si ei la un gratar ca tot cei de pe acolo.
Lume multa la strand, se facea baie, se plimbau oameni cu barcile ca sunt suficente pe lac si sunt de inchiriat, si se fac chiar si plimbari cu salupe.
Ramanem impreuna cu fam. Vanturache, eu plec cu copilul si cu sotia cu o barca de la cei de acolo intr-o plimbare scurta de 10 minute, la rame deh sa fac muschi :lol: , fimiu este incantat maxim sotia la fel, deci iesire reusita.
A ajuns si Dutu la iarba verde impreuna cu familia ca era ziua lui si trebuia sa se relaxeze omul.
Fiecare isi programeaza zilele libere asa cum vrea si pleaca unde vrea fara fanfara si anuntare cu surle si trambite pe forum.
PS:
Nu trage-ti in pianist!

LE:
Anunt urmatoare iesire si daca sunt amatori putem merge impreuna. ;)
Paulletta
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Si eu de acum incolo o sa anunt cind ies. De fapt am mai facut-o.
Mi-ar face o deosebita placere sa ne vedem acolo.
Radu, in special pentru tine, pentru ca am inteles dezamagirea ta, dar te rog sa ma crezi ca nu a fost nimic pus la cale deliberat, de exemplu eu am fost sambata. O sa te anunt de fiecare iesire, cu toata prietenia.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Lorelai wrote:Si eu de acum incolo o sa anunt cind ies. De fapt am mai facut-o.
Mi-ar face o deosebita placere sa ne vedem acolo.
Radu, in special pentru tine, pentru ca am inteles dezamagirea ta, dar te rog sa ma crezi ca nu a fost nimic pus la cale deliberat, de exemplu eu am fost sambata. O sa te anunt de fiecare iesire, cu toata prietenia.
Ca sa nu se inteleaga-interpreteze iarasi ca s-au pus la cale cine stie ce conspiratii,e de precizat ca Lorelai isi `parcheaza` barca proprie si personala in aceeasi locatie ca si noi(de fapt el ne-a vandut pontul).
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laloi »

paulletta wrote:... eu plec cu copilul si cu sotia cu o barca de la cei de acolo intr-o plimbare scurta de 10 minute, la rame deh sa fac muschi :lol: , ...
Fiecare isi programeaza zilele libere asa cum vrea si pleaca unde vrea fara fanfara si anuntare cu surle si trambite pe forum.
PS: Nu trage-ti in pianist!
Eu nu am internet acasa (de fapt calculator), deci pot sa mai zic ceva doar in timpul orelor de program, si legat de ce zici asta nu inteleg, si doar atat: barca de pe lac sau barca asociatiei?? eu din prima postare am inteles barca asociatiei, si de aceea am scris ce am scris.
In rest, total de acord, fiecare face ce vrea, normal, cu petrecerile cu prietenii si familiile lor, nu vreau sa se inteleaga ca vroiam sa ma bag eu cu sila in viata cuiva, doar un lucru vroiam sa imi fie clarificat (si in nici un caz sa intru in polemica cu cineva despre asta), daca orice membru simplu si neparticipant la actiunile contrabraconaj de pe Snagov poate si el candva sa se plimbe pe acolo sau sa pescuiasca din barca asociatiei, chiar si cu o ocazie ca si cea expusa de tine, si atat. Chestia cu pianistul am clarificat-o sper din prima postare ;)
@ Lorelai: mersi mult de invitatie, dar nu ma intelege gresit, nu avea legatura barca ta (de altfel am inteles f clar din postari anterioare ca locuiesti in zona si detii si o barca) pe persoana fizica :D , ca sa zic asa, aaa, daca iti doresti si iti face placere atunci cand iesi pe lac acolo sa lansezi si o invitatie membrilor de aici, in masura locurilor disponibile si bineinteles cu suportarea cheltuielilor participantilor, de benzina macar, jos palaria, as veni oricand mi-ar permite timpul si ne-am potrivi din punctul asta de vedere, cu toate ca eu nici macar lanseta de spining nu am, si nu stiu daca ti s-ar potrivi stilului tau de pescuit sa stai cu undita pe langa niste stuf, lucru pe care mi l-as dori eu...
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Laloi,ca sa-ti fie lucrurile foarte clare,barcile sunt si vor fi folosite la actiunile Asociatiei,fie antibraconaj,cum a fost cea de acum 3-4 saptamani,si cum vor mai fi si altele,fie iesiri la pescuit cum este cea de la Cotul Dracului.Asa s-a spus si inainte de a fi cumparate,asa ramane!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

De altfel,din cauza chiriei destul de mari care ni se percepe acum pentru stationarea si paza barcilor,urmeaza ca,in zilele urmatoare,sa ridicam barcile de acolo si sa le pastram,pe peridoc,in alta locatie,urmand sa fie transportate numai la actiuni...Asa nu vor mai fi nici motive de suspiciune!
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laloi »

Lucrurile imi sunt clare, dupa ce voi primi si precizarea lui Paul imi vor fi foarte clare (rectific, modificare, deja imi sunt f clare, am omis o postare din 9.08, nu rasfoisem tot topicul cu atentie), consider ca am primit toate informatiile cerute, din partea mea nu se mai necesita nici o interventie in acest topic. Va multumesc.
Last edited by laloi on 17 Aug 2011, 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Miyagi »

LE:
Anunt urmatoare iesire si daca sunt amatori putem merge impreuna. ;)[/quote]
Daca nu-mi opresti un loc in masina iti stric si pianu :twisted: .
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by paulletta »

[quote="laloi"]Lucrurile imi sunt clare, dupa ce voi primi si precizarea lui Paul imi vor fi foarte clare .
Barca am luat-o de la cei care au respectiva zona de agrement in locatie.
Nu a fost barca asociatiei.
Paulletta
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”