Deci, am luat Snagovul !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Miyagi »

Brava baieti!
User avatar
Geo
Posts: 465
Joined: 21 Oct 2009, 15:28

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Geo »

valibu wrote:sper sa nu se supere Geo, primele trei sunt de la el. ;)
De ce m-aş supăra, Valibule ?! Bine că au ieşit reuşite, să se vadă că s-a şi muncit pe acolo !
Pescuitul = Relaxare în natură
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Albatrin »

ImageImageImageImageImage
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
whiteman
Posts: 1
Joined: 27 Jul 2010, 19:39

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by whiteman »

Salut baieti!
Iata ca am fost si noi, cei de la PVTV, pe Snagov la o partida scurta de biban. Bibanul nu prea a vrut sa puna gura, in schimb Cristi Nedelcu a avut ceva de spus.
http://pv-tv.tv/romanian/?p=4917
Numai bine!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Albatrin »

whiteman wrote:Salut baieti!
Iata ca am fost si noi, cei de la PVTV, pe Snagov la o partida scurta de biban. Bibanul nu prea a vrut sa puna gura, in schimb Cristi Nedelcu a avut ceva de spus.
Numai bine!
Mulţumim Cristi Albu, mulţumim PV-TV!!!
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Petru Burian »

Stimate coleg Cristi Nedelcu super felicitari :!: :!: :!:
Vorbire clara, la obiect si fain prezentata :D
As recomanda doar urmatoarele: cu fiecare astfel de ocazii insistati puternic pe combaterea braconajului ("adunarea" plaselor, setcilor, etc.) si pe reabilitarea ecologica a faunei piscicole.
Sa auzim de bine :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Mihai Vinturache »

Bravo ambilor Cristi!
Dupa mai multe incercari am reusit, in sfarsit, sa accesez link-ul. A fost foarte bine!!!
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Prieteni,astazi,incepand de (foarte) dimineata a avut loc pe Lacul Snagov o ampla actiune de descurajare a braconajului,cu participarea inspectorilor ANPA,a reprezentantilor Politiei Navale,Inspectoratul General de Politie si,bineinteles,a reprezentantilor APC21.Actiunea a fost sustinuta de APC 21 cu trei barci cu motor(doua ale asociatiei si una a unui voluntar,membru APC21)si cu cinci persoane,iar o a patra barca a fost pusa la dispozitie de Politia Navala Snagov.S-a reusit acoperirea intregii suprafete a lacului.S-au confiscat mai multe setci,s-au intocmit cateva procese verbale,s-au verificat permise,s-a discutat cu pescarii-unditari in sensul informarii lor pentru a intra in legalitate.
S-a stabilit ca asemenea actiuni vor avea loc in mod regulat de acum incolo,inclusiv pe timp de noapte,urmatoarea fiind programata in prima decada a lunii august.
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by G_H »

Respect si felicitari participantilor!
CatalinS
Posts: 13
Joined: 27 Jan 2010, 14:58

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by CatalinS »

Felicitari!!! ...dar daca nu se schimba ceva in mentalitatea "bastinasilor", aceste actiuni sunt frectie la piciorul de lemn. Respectele mele oricum!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Petru Burian »

CatalinS wrote:...dar daca nu se schimba ceva in mentalitatea "bastinasilor", aceste actiuni sunt frectie la piciorul de lemn...
1. -- Schimbarea mentalitatilor dureaza generatii. Actiunile de acest tip trebuie sa produca pagube materiale si/sau financiare cat mai mari, celor care nu respecta legea.
Exact ca-n "razboiul rece" :lol: pierdut de URSS din momentul in care nu a mai facut fata cheltuielilor necesare cursei inarmarilor :D :lol:
Si in acest caz, o setca, o plasa, dece nu o barca :evil: costa bani, fiind o amenda indirecta, iar intervalul de timp necesar inlocuirii este un "ragaz" acordat faunei piscicole :D
2. -- In paralel, propun dezvoltarea unei puternice campanii de promovare, dusa pe toate caile, incepand cu Youtube, gen http://www.youtube.com/watch?v=OtY7slZYAys si terminand cu orice emisiune TV, articol de "ziar local" sau avizierele primariilor din zona, materiale postate pe saiturile dedicate Snagovului, afise, fluturasi, etc. cu rolul declarat de "inspaimantare" a braconierilor :mrgreen:
3. -- Dupa cateva astfel de actiuni si in baza "materialelor de promovare" rezumate intr-un material reprezentativ (gen pliant; brosurica, etc.) printr-o eleganta, diplomatica si foarte bine pusa la punct actiune de PR, as demara o campanie de strangere de fonduri (inclusiv dotare gen barca, motor, etc. care „zace in garaj”) in randul "magnatilor” din zona, pt. doua scopuri declarate ca prioritare, pt. prima faza:
1. Combustibil si dotare pt. lupta antibraconaj (etapa I.);
2. Material piscicol pt. reabilitarea ecologica a faunei si florei acvatice (etapa II.).
4. -- Sa nu uitam ca APC 21 este o organizatie nonprofit, cu statut juridic binedefinit, adica poate emite facturi, chitante, adeverinte, etc., pt. orice donatie sau sponsorizare deductibila din impozitul anual (v. legea sponsorizarii) :idea: :idea: :idea:
Pe scurt, eu as incerca o reala alianta si colaborare cu riveranii potenti financiar sau „politic” in baza avantajului reciproc: ei castiga un ambient imbunatatit in timp, iar APC 21 castiga o zona de pescuit, dar mai ales capital de imagine si prestigiu, cu potential de fructificare nelimitata, in timp :idea:
Ma opresc aici deocamdata :D
Felicitari :!: :!: :!: si sa auzim numai de bine :D
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Multumim pentru poza,Dane!Si multumim mult mai mult pentru modul cum ai fost alaturi de noi in cam toti pasii pe care i-am facut anul asta!Sa fii sanatos si mereu langa noi!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Multumesc si eu pentru aprecieri, oricand cu bucurie si prietenie.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Deceneu
Posts: 368
Joined: 02 Jun 2011, 20:03
Location: Capitala Hotzilor
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Deceneu »

Faceti o treaba excelenta. daca pot ajuta cu ceva la munca fizica :D ma ofer voluntar.
Foaie verde de cucuta , ploua apa-n beci , eu imbrac chilotii si ma duc la meci!
User avatar
Albatrin
Posts: 989
Joined: 21 Oct 2009, 17:32

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Albatrin »

Şi astfel la toamnă să putem găsi pe bunica dânsei
Image
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!
User avatar
HPTOMMY
Posts: 29
Joined: 04 May 2011, 15:38
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by HPTOMMY »

Buna ziua tuturor si FELICITARI pentru obtinerea perlei coroanei!!! Am parcurs cu interes toate postarile si am constatat cu placere ca membrii Asociatiei Pescar Club 21 sunt pescari sportivi in adevaratul sens al cuvantului si pe deasupra si foarte inimosi. Eu sunt membru doar de anul acesta si ma felicit pentru alegerea pe care am facut-o devenind membru al acestei asociatii. Consider ca domnul Petru Burian a punctat foarte corect anumite aspecte ce ar trebuii urmate, desigur mai sunt si altii, dar dansul a fost printre ultimii care au postat. Eventual se pot face anumite campanii de colectare de fonduri strict pentru lacul Snagov, depilda s-ar putea vinde de catre asociatie, a unor tricouri gen "prietenii Snagovului" si/sau orice altceva, care sa fie cumparate de catre membrii doritori ai asociatiei. Aceste tricouri ar putea fi numerotate si inregistrate pe numele membrului care l-a achizitionat. Sa presupunem un cost total al tricoului cu tot cu imprimare undeva in jur de 15-20 lei, asociatia l-ar putea vinde membrilor cu sa zicem 50-60 lei (sau cum se va stabilii de catre asociatie), astfel asociatia ar beneficia de ceva venituri, iar posesorul tricoului (membru al asociatie) ar putea beneficia, pe langa mandria de a fi membru al asociatie si deci cumva ar fi "acasa" si de anumite facilitati pe lac (posibilitatea inchirierii unei barci, sau un loc de pescuit rezervat, evitarea controlului de permis lucrul acesta ar fi inutil datorita tricoului cu numarul dedicat si inregistrat pe numele membrului asociatiei, sau........multe altele). Poate ca si braconierii s-ar ferii vazand langa ei un pescar care apartine asociatiei si care ar putea anunta organele de control. Oricum trebuie sa se faca putina ordine si in domeniul pescuitului si sa avem in vedere ca de placerea pescuitului TREBUIE sa se bucure si generatiile viitoare. Sa nu dispara denumirea de "PESCAR".
INCA ODATA FELICITARI si astept sa ne intalnim la un pescuit sportiv pe Snagov. :P
Cristian T. Tomescu
hptomy@yahoo.com
User avatar
paulletta
Posts: 980
Joined: 25 Oct 2009, 17:22

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by paulletta »

Azi, dau un telefon lui Cristi sa ma interesez daca e ceva activitate pe lac si aflu ca urmeaza sa ajunga Dutu.
Pun iarasi mana pe telefon, sun si vorbesc cu Dutu, facem jonctiunea in jurul orei 12:00 si plecam spre Snagov.
Nevasta-mea reticenta.... unde mergem??
Las ca vezi tu...undeva frumos, si unde mai pui ca piciului o sa ii placa maxim!!
Ajungem pe lac si surpriza... era deja acolo Nea Gicu cu Mamaia, Mihai si sotia lui.
Salutarile de cuvinta, protocoale, si ce mai urma...
Sotia mea deja se relaxase si fimiu parca era in casa lui, bine nteles dupa turul cu barca pe lac, la vasle ca de juniorul nu suporta zgomot de motor, deh e mai sensibil.
Ajunge Dutu cu finii si copii dupa care se incing gratare si plimbari pe lac cu barca.
Final neasteptat pentru mine...
In drum spre casa discutie cu sotia mea: Cand ne mai duci la Snagov, ca deh ai vazut si tu , Luca s-a simtit bine si i-a placut....
NO Comment!!!
Bravo APC21 pentru ce se realizeaza acolo.
Sa ne vedem sanatosi urmatoarea data!
Paulletta
laloi
Posts: 765
Joined: 26 Oct 2009, 11:52
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laloi »

Frumoasa ieseala, Paule! :) Puteam sa zic in sinea mea acest lucru, dar nu pot sa nu scriu ca despre exact acest gen de "ieseala" am intrebat si eu pe Nea Dutu la ultima cafenea care a fost in aer liber (cand intreba Nea Munteanu de un loc de lasat barca la apa pe Snagov), si nu a fost un raspuns pozitiv... Acuma fiecare intelege ce poate, eu unul mai bine nu spun ce inteleg.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Radule,Paul a profitat de faptul ca a fost un weekend extins si au fost mai multi APC-isti pe Snagov,de aici si reusita iesirii... Daca analizezi putin ai sa vezi ca este imposibil sa facem lucrul asta in fiecare saptamana.Nu suntem nici agentie de voiaj,nici parc de distractie,nici nu avem prea multi oameni dornici sa puna osul la treba... E usor sa platesti o cotizatie,indiferent cat este aceasta,si apoi sa stai pe margine si sa ceri sau sa propui tot ce-ti trece prin cap,stiind ca ca nu esti implicat altfel cu nimic.Mai greu este cand incerci sa si pui in aplicare,prin efortul tau,cate ceva...Ar fi fost frumos sa fi incercat si tu cu Macinul...
Daca chiar doresti sa te ocupi de activitatea recreativa,de weekend,pe Snagov,iti stam la dispozitie cu toate cele necesare.Doar cu timpul liber stam si noi foarte rau!
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”