Deci, am luat Snagovul !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by cezar »

Prieteni, am facut putina curatenie, dar am o mare rugaminte: nu mai postati aiurea, iar ulterior sa stergeti . Tineti seama ca la unele postari se dau raspunsuri, se mai si citeaza postarile voastre inainte de a fi sterse. Voi cereti stergerea sau vi le stergeti singuri, altii nu o fac, ba se mai si supara daca li se sterge ceva.
Astfel, topicele ajung un talmes-balmes, iar cei care doresc sa inteleaga ceva, pierd timpul degeaba, ba raman chiar mai nelamuriti de la inceput !
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Buna ziua,
Tot legat de curatenie, rog si eu sa se stearga topicul deschis de mine la Cafenea.
Initial am crezut ca acest topic a fost pentru anuntarea evenimentului si vazand ca se discuta de dimensiunile panourilor am crezut ca e util sa se inceapa altfel de discutii in alt loc.Dar e foarte bine si aici.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Ono »

cezar wrote: ... altii ... se mai si supara daca li se sterge ceva.
Eu personal nu ma supar daca mi se sterg mesajele (dar nu consider asta normal) - stiu ca mai sar calul cu glumele mele :lol: , dar e vorba de un principiu al libertatii de exprimare...
Daca se converseaza civilizat (in sensul european) si sa respecta tema topicului, de ce s-ar sterge ceva ?!

Unii se infurie daca se mai face o gluma sau daca altii au alta parere... ar trebui sa fim mai destinsi totusi, sa lasam incancenarea si supararile in alta parte.
Aici e forumul unei asociatii de pescuit recreativ-sportiv deci... va urez sa va impartasiti experientele si sa va simtiti bine, sa va distrati!
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by nexu »

cezar wrote:Prieteni, am facut putina curatenie, dar am o mare rugaminte: nu mai postati aiurea, iar ulterior sa stergeti . Tineti seama ca la unele postari se dau raspunsuri, se mai si citeaza postarile voastre inainte de a fi sterse. Voi cereti stergerea sau vi le stergeti singuri, altii nu o fac, ba se mai si supara daca li se sterge ceva.
Astfel, topicele ajung un talmes-balmes, iar cei care doresc sa inteleaga ceva, pierd timpul degeaba, ba raman chiar mai nelamuriti de la inceput !
Toate acestea s`ar putea evita, daca s`ar modifica cate ceva, anume:
-poti sterge, sau modifica postul tau, pana da cineva un raspuns, dupa tine...
Apoi nu mai ai posibilitatea de`a modifica ceva in acel post, pt ca, precum ziceai si tu, unii citeaza, altii iti raspund, iar daca tu ti`ai sters anumite posturi si intra unu` mai "intarziat", nu intelege nimic...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
pupu
Posts: 476
Joined: 01 Mar 2010, 21:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by pupu »

Astazi pe la 3 ,jos,pe terasa betonata de la hotel Snagov(parca asa ii zice) trecand spre Ploiesti am avut surpriza sa vad 3 tipi cu un bloc notes care il luau la fuga pe un pescar cu nadragi rosii,eram f. grabit si nu am putut opri. Sus pe marginea soselei mai multi, se uitau sau erau cu ceilalti . Stie cineva ceva?

Numai bine...
User avatar
szebastian
Posts: 11
Joined: 11 May 2011, 14:55
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by szebastian »

daca sunt membru APC pot pescui fara taxa in Snagov? Si pentru nemembrii se constituie vre-o taxa , regulament etc?
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

szebastian wrote:daca sunt membru APC pot pescui fara taxa in Snagov? Si pentru nemembrii se constituie vre-o taxa , regulament etc?
Pe Lacul Snagov se pescuieste in baza permisului ANPA.Orice detinator al permisului ANPA 2011 poate pescui pe acest lac,fara alte taxe,indiferent daca este sau nu membru APC 21.
User avatar
laurentiu_sonia
Posts: 173
Joined: 22 Mar 2010, 09:49
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by laurentiu_sonia »

O intrebare la fel ca si cea de mai sus dar formulata altfel : poate pescui pe Snagov cineva care nu are ANPA contra unei taxe si daca da, unde se plateste ? Poate acorda vreunul din restaurantele de pe lac drept de pescuit fara ANPA clientilor sai?
Sa auzim de bine!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

laurentiu_sonia wrote:O intrebare la fel ca si cea de mai sus dar formulata altfel : poate pescui pe Snagov cineva care nu are ANPA contra unei taxe si daca da, unde se plateste ? Poate acorda vreunul din restaurantele de pe lac drept de pescuit fara ANPA clientilor sai?
Asa cum s-a mai spus,pe lacul Snagov se poate pescui NUMAI cu permis ANPA,indiferent cine a eliberat respectivul permis.Nu se poate pescui contra unei taxe,si nici un restaurant,firma,persoana fizica nu poate permite pescuitul recreativ-sportiv fara acest document.Nici chiar APC 21!!!Cine isi atribuie acest drept,o face pe riscul propriu!
Vom avea noutati in legatura cu actiunile pe Snagov in scurt timp,nu am stat degeaba,dar vom avea nevoie si de ajutorul a cat mai multi membri APC 21!Vom reveni cu informatii foarte curand!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

laurentiu_sonia wrote:O intrebare la fel ca si cea de mai sus dar formulata altfel : poate pescui pe Snagov cineva care nu are ANPA contra unei taxe si daca da, unde se plateste ? Poate acorda vreunul din restaurantele de pe lac drept de pescuit fara ANPA clientilor sai?
Dar ,fara suparare, desi raspunsul era previzibil, de unde intrebarea asta ?
Am constatat si eu ca exista diverse stabilimente pe lac, unde se percepe taxa de intrare, de stationare sau de campare, cum vrea fiecare sa o perceapa..
Si de acolo, probabil , multi inteleg ca in acea taxa este inclusa si permisiunea de a pescui. Iar cei ce percep aceste taxe nu isi bat capul sa explice persoanelor respective motivul strict pentru care le incaseaza banii.
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Dupa ceva timp (putin mai mult decat ne-am dorit), zbaterile lui Valic au dat roade. In sfarsit au aparut "albastrelele".....
Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

La drum, avem ceva de tras pana acasa.



Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Mihai Vinturache »

Bravo baieti!!!
Abia asteptam sa le vedem alunecand pe Snagov... si nu numai.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

Mihai Vinturache wrote:Bravo baieti!!!
Abia asteptam sa le vedem alunecand pe Snagov... si nu numai.
Barcile au fost ridicate astazi de la producatorul din Galati(primele poze) si depuse in deplina siguranta pe malul Lacului Snagov(ultima poza)!
Maine,in jurul orei 10,le vom da la apa,le montam motoarele si le punem la treaba! :lol:
Cine vrea sa vina maine pe Snagov,sa le facem proba,este binevenit!
User avatar
rebeu
Posts: 909
Joined: 25 Oct 2009, 16:50
Location: Bucureşti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by rebeu »

He heeeeeeeeee!!!! BRAVOOOOOO!!!!

Undeeeeeeee???

Care debarcader?
A cam ieshit fum din discurile de pe server... deci pozele... trebuie sa le reinstalez...
Doar ca mai dureaza... am back-up la directoare dar nu si la soft... deci trebuie sa reinstalez tot... si sunt cam departe...
va rog sa mai aveti rabdare...
--
RBu'
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Fostul strand ICAB. Langa El Capitan, la dreapta de pe DN pana in capat si apoi dreapta si stanga. Intrare de pe DN urmatoarea dupa cea spre Izvorani (se poate si pe acolo dar e ocolit si drum naspa), inainte de pasarela si statie Petrom pe stanga.
coordonate : 44°42'36.34" N 26°09'36.19" E
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Eugen Fetes
Posts: 465
Joined: 27 Oct 2009, 08:43

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Eugen Fetes »

Dumitrescu Iancu wrote:
Mihai Vinturache wrote:Bravo baieti!!!
Abia asteptam sa le vedem alunecand pe Snagov... si nu numai.
Barcile au fost ridicate astazi de la producatorul din Galati(primele poze) si depuse in deplina siguranta pe malul Lacului Snagov(ultima poza)!
Maine,in jurul orei 10,le vom da la apa,le montam motoarele si le punem la treaba! :lol:
Cine vrea sa vina maine pe Snagov,sa le facem proba,este binevenit!

FELICITARI!!! Ati demonstrat din nou ca ... daca vreti se poate!
0745578278
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Ono »

Felicitari si bravo celor care au pus umarul!
User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

O mica sarbatoare pentru cei prezenti, un pas mare pentru Asociatie...
Intamplator s-au raliat si alte persoane, banuiesc ca pot fi recunoscute.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”