Deci, am luat Snagovul !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Post Reply
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by PETREMAN »

Pt inceput trebuie gasite locurile unde vor fi montate panourile si aici sunt doua variante pe mal sau in apa.Pe mal problema este ca panourile trebuie sa fie vizibile ,rezistente iar locurile de montaj sa fie usor de accesat de catre noi dar greu de accesat de catre rauvoitori,locurile acestea sunt destul de putine tinand cont ca lacul este foarte mare si ca locurile de acces la lac sunt foarte multe.Oricum la intrarea in Snagov parc trebuie montat un bener ca este mai usoar de facut si de montat ,chiar si in Snagov sat ar trebui montat un bener si identificate toate posibilele cai de acces la lac (care nu sunt putine)si puse panouri dar asta cred ca implica sa intram in contact cu primaria pt autorizatii de montaj (panouri si benere)...In apa este destul de complicat datorita faptului ca apa are in general 2m adancime la 1m de mal iar la distanta asta de mal esti in general in stuf....deci trebuie mai in larg si asta inseamna sa montezi un panou in apa care are 5m si ar mai fi si ca Snagovul creste si scade destul de des ,greu de prezis unde sa pui panourile. Este de discutat. ;)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

PETREMAN wrote:Pt inceput trebuie gasite locurile unde vor fi montate panourile si aici sunt doua variante pe mal sau in apa.Pe mal problema este ca panourile trebuie sa fie vizibile ,rezistente iar locurile de montaj sa fie usor de accesat de catre noi dar greu de accesat de catre rauvoitori,locurile acestea sunt destul de putine tinand cont ca lacul este foarte mare si ca locurile de acces la lac sunt foarte multe.Oricum la intrarea in Snagov parc trebuie montat un bener ca este mai usoar de facut si de montat ,chiar si in Snagov sat ar trebui montat un bener si identificate toate posibilele cai de acces la lac (care nu sunt putine)si puse panouri dar asta cred ca implica sa intram in contact cu primaria pt autorizatii de montaj (panouri si benere)...In apa este destul de complicat datorita faptului ca apa are in general 2m adancime la 1m de mal iar la distanta asta de mal esti in general in stuf....deci trebuie mai in larg si asta inseamna sa montezi un panou in apa care are 5m si ar mai fi si ca Snagovul creste si scade destul de des ,greu de prezis unde sa pui panourile. Este de discutat. ;)
Asta si vrem,Petrica,sa discutam,sa mai apara idei si sa luam cea mai buna decizie!
Corect ceea ce ai spus,pentru banere si panouri mari puse pe caile de acces sunt necesare autorizatii de la primariile din zona.Pentru astea mici puse pe apa sau in imediata apropiere a apei cred ca nu sunt probleme!
User avatar
costinelo
Posts: 180
Joined: 20 Feb 2011, 13:32
Location: Ploiesti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by costinelo »

Paaai...,daca am fost ce esti tu acum,nu ti se pare corect sa mai am ceva miros.Legat de comentariul tau pe forum pot sa spun ca e de bun simt si este adevarat ceea ce afirmi,dar esti cam pesimist.Orice inceput e greu,dar daca exista vointa sunt convins ca asociatia se va face cunoscuta in scurt timp,iar cei certati cu legea vor mai reduce activitatile de braconaj pe acest frumos lac.Nu crezi ca am dreptate ?
Aventurile sunt facute pentru a fi aventuroase.
halfbibi
Posts: 2
Joined: 25 Jun 2010, 09:59

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by halfbibi »

Vin si eu cu o idee,sa nu mi-o luat-i in nume de rau,pt.panou in apa nu se pot face gen geamanduri ancorate? :mrgreen:
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

halfbibi wrote:Vin si eu cu o idee,sa nu mi-o luat-i in nume de rau,pt.panou in apa nu se pot face gen geamanduri ancorate? :mrgreen:
Mai concret,te rog,se poate?Dar sa tii cont si de faptul ca braconierii locali vor incerca sa le distruga din prima seara!Oricum,detaliaza,nu am inteles exact sistemul!
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Miyagi »

Eu zic ca cel mai urgent acum ar fi sa dam o barca la apa si sa mergem sa sondam un pic ca din cate stiu eu iarna nivelul apei e mai jos si facem si un tur de recunoastere ca sa stim mai exact despre ce vorbim.
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by PETREMAN »

Cred ca primul lucru ar trebui sa fie instiintarea primariei Snagov si a capitaniei Snagov de faptul ca a intervenit un acord de folosinta a lacului din partea ANPA-ului catre APC 21 (dovedit cu acte .....dosare depuse la aceste entitati nu vorbe) si totodata cererea sustinerii din partea acestora cu aceasta ocazie am vedea si noi cum suntem primiti de cele mai importante piese de pe tabla de joc.
P.S Cine o sa se duca la Primaria Snagov cu naframa ...e clar ...tine cu F.C SNAGOV ........cei mai buni ,echipa Dl Musat ...primarul :lol: :lol:
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Miyagi »

PETREMAN wrote:Cred ca primul lucru ar trebui sa fie instiintarea primariei Snagov si a capitaniei Snagov de faptul ca a intervenit un acord de folosinta a lacului din partea ANPA-ului catre APC 21 (dovedit cu acte .....dosare depuse la aceste entitati nu vorbe) si totodata cererea sustinerii din partea acestora cu aceasta ocazie am vedea si noi cum suntem primiti de cele mai importante piese de pe tabla de joc.
P.S Cine o sa se duca la Primaria Snagov cu naframa ...e clar ...tine cu F.C SNAGOV ........cei mai buni ,echipa Dl Musat ...primarul :lol: :lol:
Nu numai catre Primaria Snagovului, iar pentru un Plan de Cooperare Zonal trebuie sa inaintezi si o documentatie de profil ( prezentare, intentii, solicitari, etc - treaba profesionista )altfel va fi ca o cerere de casatorie si sa nu care cumva sa fie bigam Dl. Musat :D .
toma58
Posts: 45
Joined: 02 Feb 2011, 20:13

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by toma58 »

astazi am discutat aceasta problema ,domnilor ,braconajul si cutumele vechilor braconieri nu se pot eradica peste zi ,are sa fie multa munca ,;si probabil dispute acerbe cu cei care au pierdut luciulde ape aur curat pentru ei .
robert_13
Posts: 160
Joined: 19 Jan 2011, 01:10

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by robert_13 »

costinelo wrote:Paaai...,daca am fost ce esti tu acum,nu ti se pare corect sa mai am ceva miros.Legat de comentariul tau pe forum pot sa spun ca e de bun simt si este adevarat ceea ce afirmi,dar esti cam pesimist.Orice inceput e greu,dar daca exista vointa sunt convins ca asociatia se va face cunoscuta in scurt timp,iar cei certati cu legea vor mai reduce activitatile de braconaj pe acest frumos lac.Nu crezi ca am dreptate ?
paaaii.. daca mesajul asta era pt mine, raspund.daca nu, oricum raspund, dar va rog sa nu-l luati in seama:
-nu sunt pesimist, sunt doar realist!
-sunt obisnuit sa pun intai raul inainte, fiindca daca esti pesimist si te inseli, e oricum mai bine decat sa fii optimist si sa te inseli..
-iar daca chiar era un raspuns mesajul asta, intreb si eu, ca ai zis ca ai fost ce sunt eu acuma("Paaai...,daca am fost ce esti tu acum,nu ti se pare corect sa mai am ceva miros"): adica ai fost membru apc 21, rocker, pescar amator, bugetar, sarac, un tip casatorit, etc. si nu mai esti? sau te refereai la cu totul altceva??? :D :D
vezi ca ai PM
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by costin stefanescu »

eu unul ,nu cunosc !
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by nexu »

Miyagi wrote:S-a intamplat sa mai primeasca cineva mesaje pe yahoo mess de la userul "mihaim 75" in legatura cu Snagovul?
De ce ejti indiscret??? :shock:
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
pytzy
Posts: 654
Joined: 02 Nov 2009, 15:19
Location: Bucuresti, Romania
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by pytzy »

Miyagi wrote:Deci, sunt singurul :evil: !
daca mai ai mesajul trimitemi' si mie pe mess...poate aflam cine este....daca vrei ;)
Some day, and that day may never come... I may call upon you to do a service for me. But er... until that day, accept this, as a gift.
Just when I thought I was out... they pull me back in.

pitigoi.catalin@gmail.com
Ono
Posts: 687
Joined: 23 Dec 2009, 05:37
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Ono »

Miiaghi,cand iti instaleaza ala caloriferele ? sa stiu daca mai apuc sa-ti dau o bere in avans pentru 3 bucati matrite lasate mostenire:lol:
dutustoica
Moderator
Posts: 843
Joined: 21 Oct 2009, 21:11

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by dutustoica »

Miyagi wrote:Deci, sunt singurul :evil: !
Asa se pare,esti singurul. Si asta probabil pentru ca te implici prea mult. Si in acelasi timp, te si expui.
Eu zic sa lasam CD APC sa-si faca treaba vis-a-vis de noul statut in legatura cu Snagovul. Sunt cateva aspecte legate de relatia cu organili locale si nu numai, de stabilirea unui plan de actiune coerent si eficient si dupa aia asteptam sa vedem care din noi primeste calorifer sau nu.
Pana atunci, eu zic sa incepi sa-ti pregatesti sculele pentru pescuit si sa nu mai sperii lumea cu chestii de-astea. Oricum, sunt prea multe calorifere pentru toti. Ies mai avantajati daca le vand la fier vechi :lol: :lol: :lol:
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valic »

dutustoica wrote:
Miyagi wrote:Deci, sunt singurul :evil: !
Asa se pare,esti singurul. Si asta probabil pentru ca te implici prea mult. Si in acelasi timp, te si expui.
Eu zic sa lasam CD APC sa-si faca treaba vis-a-vis de noul statut in legatura cu Snagovul. Sunt cateva aspecte legate de relatia cu organili locale si nu numai, de stabilirea unui plan de actiune coerent si eficient si dupa aia asteptam sa vedem care din noi primeste calorifer sau nu.
Pana atunci, eu zic sa incepi sa-ti pregatesti sculele pentru pescuit si sa nu mai sperii lumea cu chestii de-astea. Oricum, sunt prea multe calorifere pentru toti. Ies mai avantajati daca le vand la fier vechi :lol: :lol: :lol:
tare frate Dutule... mai bine la fier vechi ... m-am spart de ras ...
Iar despre Miyagi ... se confunda cu presedintele APC ... de aici si caloriferele ;)
Valic
0744 644 368
costin stefanescu
Moderator
Posts: 1297
Joined: 23 Oct 2009, 18:43

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by costin stefanescu »

nu Valica,Cornel este membru APC21,colegul si prietenul nostru,ca nu este presedintele asociatiei e adevarat,dar nici nu cred ca s-a erijat in asa ceva !
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by cezar »

costin stefanescu wrote:nu Valica,Cornel este membru APC21,colegul si prietenul nostru,ca nu este presedintele asociatiei e adevarat,dar nici nu cred ca s-a erijat in asa ceva !
...dar poate ajunge, cu timpul ! Nimeni nu-i etern ! ;)
Claudiu
Posts: 1836
Joined: 25 Oct 2009, 16:18
Location: Constanta

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Claudiu »

:lol: :lol: :lol:
(aici radeam la o postare care nu mai exista) :roll:
Last edited by Claudiu on 07 Mar 2011, 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
Miyagi
Posts: 1408
Joined: 05 Feb 2010, 16:45
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Miyagi »

Nu-i o problema Pitzy ca-l dibuiesc eu. Vroiam sa stiu doar daca s-a mai intamplat cuiva. Multam Frate.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”