OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

Victor wrote:pe prima pagina la ''home" e trecut numarul 24
Corect este 34.
cristiL
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2012, 11:07
Location: Bucuresti

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by cristiL »

nu mai aveti program pana la 19:30? uf, cam greu de ajuns in timpul serviciului... :(
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

cristiL wrote:nu mai aveti program pana la 19:30? uf, cam greu de ajuns in timpul serviciului... :(
Ne pare rau, programul este luni- vineri, orele 14- 18...
Daca chiar nu reusiti sa ajungeti, incercati un telefon si stabilim cumva...
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by cezar »

Dumitrescu Iancu wrote:
cristiL wrote:nu mai aveti program pana la 19:30? uf, cam greu de ajuns in timpul serviciului... :(
Ne pare rau, programul este luni- vineri, orele 14- 18...
Daca chiar nu reusiti sa ajungeti, incercati un telefon si stabilim cumva...
Probabil, după 15 martie, vom prelungi programul. Să se mai mărească ziua ! ;)
cristiL
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2012, 11:07
Location: Bucuresti

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by cristiL »

Dumitrescu Iancu wrote:
cristiL wrote:nu mai aveti program pana la 19:30? uf, cam greu de ajuns in timpul serviciului... :(
Ne pare rau, programul este luni- vineri, orele 14- 18...
Daca chiar nu reusiti sa ajungeti, incercati un telefon si stabilim cumva...
Am sa va dau un telefon, poate gasim o alternativa. Anul asta vreau sa fiu in regula cu permisul mai devreme.
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Victor »

Image

despre numarul de aici ziceam ,dar nu m-am priceput sa pun imaginea.
0762965992
User avatar
G_H
Posts: 488
Joined: 07 Apr 2010, 17:59
Location: Bucuresti

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by G_H »

Cu scuze, o sa-l rog pe colegul Virgil sa faca modificarea necesara!
Corect este 34.
User avatar
Victor
Posts: 201
Joined: 02 May 2011, 13:34
Location: Bucuresti
Contact:

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Victor »

nici o problema din punctul meu de vedere.
ma gindeam la locatarii de la 24 care vor fi sunati de doritorii de permise
0762965992
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

S-a remediat, multumim Victor, multumim G.H. !!!!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

Au sosit, deja, primele loturi de PG-uri ! Am obtinut avizele de la Giurgiu, Calarasi si Teleorman... Luni vom primi a doua serie de la Giurgiu si Calarasi... Am predat un lot si la Tulcea, sunt in lucru , le vom avea, cel mai probabil, la mijlocul saptamanii viitoare. Vom incepe distribuirea documentelor dupa ce le primim si pe cele de la Tulcea !!!
Am procurat si permisele ARBDD ( pentru Delta) pentru cei care au facut aceasta solicitare, pot fi ridicate incepand de luni de la sediul din Spatar Nicolae Milescu 34.
Tot luni, presedintele APC 21 are programata o intalnire cu noul presedinte ANPA, speram sa aflam si amanunte referitoare la permisele ANPA 2013.Domnilor, tineti aproape!
pogonel
Posts: 9
Joined: 18 Dec 2012, 09:21

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by pogonel »

Dumitrescu Iancu wrote:Au sosit, deja, primele loturi de PG-uri ! Am obtinut avizele de la Giurgiu, Calarasi si Teleorman... Luni vom primi a doua serie de la Giurgiu si Calarasi... Am predat un lot si la Tulcea, sunt in lucru , le vom avea, cel mai probabil, la mijlocul saptamanii viitoare. Vom incepe distribuirea documentelor dupa ce le primim si pe cele de la Tulcea !!!
Am procurat si permisele ARBDD ( pentru Delta) pentru cei care au facut aceasta solicitare, pot fi ridicate incepand de luni de la sediul din Spatar Nicolae Milescu 34.
Tot luni, presedintele APC 21 are programata o intalnire cu noul presedinte ANPA, speram sa aflam si amanunte referitoare la permisele ANPA 2013.Domnilor, tineti aproape!
Care sunt amanuntele care nu le cunoastem despre noile permise ANPA? ce s-a discutat la acea intalnire? ne spuneti si noua? suntem curiosi!cand vor apare noile permise?
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by cezar »

pogonel wrote:
Dumitrescu Iancu wrote:Au sosit, deja, primele loturi de PG-uri ! Am obtinut avizele de la Giurgiu, Calarasi si Teleorman... Luni vom primi a doua serie de la Giurgiu si Calarasi... Am predat un lot si la Tulcea, sunt in lucru , le vom avea, cel mai probabil, la mijlocul saptamanii viitoare. Vom incepe distribuirea documentelor dupa ce le primim si pe cele de la Tulcea !!!
Am procurat si permisele ARBDD ( pentru Delta) pentru cei care au facut aceasta solicitare, pot fi ridicate incepand de luni de la sediul din Spatar Nicolae Milescu 34.
Tot luni, presedintele APC 21 are programata o intalnire cu noul presedinte ANPA, speram sa aflam si amanunte referitoare la permisele ANPA 2013.Domnilor, tineti aproape!
Care sunt amanuntele care nu le cunoastem despre noile permise ANPA? ce s-a discutat la acea intalnire? ne spuneti si noua? suntem curiosi!cand vor apare noile permise?
Nu cred ca sunt amanunte pe care sa nu le cunoasteti, daca ati urmarit sectiunile informative de pe forumurile unde sunteti membru.

a) taxele 2013 sunt aceleasi ca in 2012, adica 30/10/0 lei, dupa caz. Poate se vor schimba, dar nu este o prioritate ANPA si nu s-a luat nici o decizie in sensul asta.
b) conform Deciziei ANPA, care este cunoscuta de toti pescarii, fiind publicata pe toate saiturile, inclusiv saitul ANPA, se pescuieste legal daca dovediti ca ati platit taxa 2013, la trezorerie sau la asociatii. Pensionarii pescuiesc si se legitimeaza cu talonul de pensiee.
c) se va renunta la sistemul cu carduri, sistem care este apreciat ca greoi de catre toata lumea si se va reveni, cel mai probabil, la sistemul cu cartonase. Noile insemne, cartonase sau ce vor fi, vor intarzia mult, nu exista o data -tinta pentru ANPA

Asociatia noastra a depasit la aceasta ora numarul de 500 de inscrieri, iar cca 320 de pescari pescuiesc deja legal, inclusiv pe frontiera. Deci, au PG-uri,
Alti cca 110 sunt in curs de solutionare.
shogunu65
Posts: 245
Joined: 20 May 2011, 09:53

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by shogunu65 »

Buna ziua,

puteti comunica undeva ce loturi de permise / vize PG au fost obtinute? eu de exemplu am depus documentele si am platit taxa in 01.02.2013. Nu e nevoie de pus nominal o lista dar macar ceva anunt cu loturile transmise in functie de data platii cotizatiei.

multumesc frumos!
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

shogunu65 wrote:Buna ziua,

puteti comunica undeva ce loturi de permise / vize PG au fost obtinute? eu de exemplu am depus documentele si am platit taxa in 01.02.2013. Nu e nevoie de pus nominal o lista dar macar ceva anunt cu loturile transmise in functie de data platii cotizatiei.

multumesc frumos!
Este suficienta data platii cotizatiei. Vom incerca, in zilele urmatoare, sa prezentam o situatie a PG-urilor pe judete...
AnduSerban
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2013, 10:37

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by AnduSerban »

Buna ziua,

A inceput deja distribuirea PG-urilor sau urmeaza in zilele urmatoare?
pogonel
Posts: 9
Joined: 18 Dec 2012, 09:21

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by pogonel »

Multumesc dlui Cezar ptr raspuns
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

Iata si situatia PG-urilor:
- Calarasi si Giurgiu- se pot ridica de catre cei care au platit pana la data de 25 ianuarie(cu cateva exceptii, care ne-au fost returnate pe diverse motive, le-am rectificat si pleaca inapoi).
Sunt la IJFP si le ridicam luni pentru cei care au platit pana pe 3 februarie inclusiv.Tot luni pleaca lotul 4-12 februarie.
-Teleorman- sunt gata si pot fi ridicate pentru cei care au platit pana pe 25 ianuarie inclusiv, maine pleaca seria 26 ian- 12 februarie care vor fi gata la mijlocul saptamanii viitoare.
-Tulcea- se afla la IJPF seria pana la 25 ianuarie, din motive de lipsa personal mi s-a comunicat astazi ca mai intarzie cateva zile...Avem pregatit lotul pana la 12 februarie, va pleca dupa primirea primului lot.
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Dumitrescu Iancu »

AnduSerban wrote:Buna ziua,

A inceput deja distribuirea PG-urilor sau urmeaza in zilele urmatoare?
Da, verificati data platii cu mesajul de mai sus si puteti veni dupa documente.
Eliberam si permisele ARBDD pentru toti cei care le-au achitat ...
cristiL
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2012, 11:07
Location: Bucuresti

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by cristiL »

c) se va renunta la sistemul cu carduri, sistem care este apreciat ca greoi de catre toata lumea si se va reveni, cel mai probabil, la sistemul cu cartonase. Noile insemne, cartonase sau ce vor fi, vor intarzia mult, nu exista o data -tinta pentru ANPA
te ia durerea de cap. la noi in fiecare an se reinventeaza roata. si pestii din balta sunt mai previzibili.
Hoinar7777
Posts: 121
Joined: 26 Mar 2010, 16:02
Location: Bucuresti Berceni

Re: OFERTA APC 21 pentru 2013 - cotizatii

Post by Hoinar7777 »

Buna ziua,ceva vesti de la Tulcea ? Au venit P G -urile ?
Impreuna cu citiva prieteni am achitat cotizatia pt.2013,ANPA si toate P G-urile pe data de 16.01.2013. Putem veni sa le ridicam ? (la PG ma refer)
Multumesc.
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”