Deci, am luat Snagovul !

Anunţurile Asociaţiei Pescar Club 21

Moderators: cezar, administrator, PETREMAN

User avatar
Lorelai
Posts: 1517
Joined: 20 Apr 2010, 12:34
Location: Langa Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Lorelai »

Hai si un mic filmulet :
http://www.youtube.com/watch?v=YjfW-zj0Gow

Si inca unul, cu celalalt echipaj
http://www.youtube.com/watch?v=7lUmOUigAhU
Lorelai
Dan Surdu
d.surdu@yahoo.com
Tel. 0725985958
User avatar
valic
Posts: 1734
Joined: 25 Oct 2009, 12:24
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valic »

Barcile sunt foarte stabile si aluneca super bine ...
Sa le stapanim sanatosi.

Cele bune.
Valic
0744 644 368
CatalinS
Posts: 13
Joined: 27 Jan 2010, 14:58

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by CatalinS »

Si pentru ce o sa folositi barcile? Daca ar fi pentru patrula si pentru adunat setci ar fi un gest laudabil...
User avatar
speedy
Posts: 41
Joined: 19 Feb 2011, 14:27

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by speedy »

Incepand cu sfarsitul saptamanii veti avea si barca de la securitas!
"Mulţi dintre cei care eşuează o fac pentru că nu şi-au dat seama cât de aproape au fost de succes înainte de a renunţa." (Thomas Edison)
Dumitrescu Iancu
Posts: 2253
Joined: 22 Oct 2009, 19:05

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Dumitrescu Iancu »

CatalinS wrote:Si pentru ce o sa folositi barcile? Daca ar fi pentru patrula si pentru adunat setci ar fi un gest laudabil...
Cam asta era ideea,altfel nu le-am fi dus pe Snagov...
In ultimile saptamani,la sediul Asociatiei au avut loc discutii cu reprezentantii Inspectoratului Judetean de Jandarmi Ilfov,ai Capitaniei Snagov,ai Inspectoratului Judetean de Politie Ilfov...Aceste discutii s-au finalizat prin redactarea unui Protocol de colaborare intre APC 21 si cele trei institutii amintite,protocol ce urmeaza a fi semnat zilele urmatoare si care prevede o serie de actiuni comune,avand drept scop,in principal,reducerea numarului de acte de braconaj pe Lacul Snagov.Cele doua barci sunt o parte a obligatiilor asumate de APC 21 prin acest protocol.
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Mihai Vinturache »

Si ca sa-l completez pe Iancu precizez ca ne-ar prinde bine orice fel de ajutor din partea membrilor asociatiei in acest demers.
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by PETREMAN »

Sa fie intr-un ceas bun achizitia celor doua barci!!! ......La mai multe.... :lol: Iar celor care se ocupa de zestrea asociatiei ca ea sa cresca .....Sa traiascaaaa si sa fie sanatosi!!! Nu va opriti..... :lol: :lol:
cezar
Posts: 3609
Joined: 23 Oct 2009, 16:11

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by cezar »

PETREMAN wrote:Sa fie intr-un ceas bun achizitia celor doua barci!!! ......La mai multe.... :lol: Iar celor care se ocupa de zestrea asociatiei ca ea sa cresca .....Sa traiascaaaa si sa fie sanatosi!!! Nu va opriti..... :lol: :lol:
Multumim, Petrica ! Esti cam scump la vedere, in ultima perioada :!: ;) :!: ;) :!: ;)
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by PETREMAN »

cezar wrote:
PETREMAN wrote:Sa fie intr-un ceas bun achizitia celor doua barci!!! ......La mai multe.... :lol: Iar celor care se ocupa de zestrea asociatiei ca ea sa cresca .....Sa traiascaaaa si sa fie sanatosi!!! Nu va opriti..... :lol: :lol:
Multumim, Petrica ! Esti cam scump la vedere, in ultima perioada :!: ;) :!: ;) :!: ;)
Am fost putin plecat .....iar acum astept sa vad unde se hotaraste iesirea asta de la sfarsitul saptamanii pt ca as vrea sa bag si barca la apa . Adica ma refer daca in locul unde o sa se faca iesirea as putea sa bag si barcuta.Oricum trebuie sa ne vedem ca vreau sa vb ceva .
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Petru Burian »

Dumitrescu Iancu wrote:Cam asta era ideea,altfel nu le-am fi dus pe Snagov... In ultimile saptamani,la sediul Asociatiei au avut loc discutii cu reprezentantii Inspectoratului Judetean de Jandarmi Ilfov,ai Capitaniei Snagov,ai Inspectoratului Judetean de Politie Ilfov...Aceste discutii s-au finalizat prin redactarea unui Protocol de colaborare intre APC 21 si cele trei institutii amintite,protocol ce urmeaza a fi semnat zilele urmatoare si care prevede o serie de actiuni comune,avand drept scop,in principal,reducerea numarului de acte de braconaj pe Lacul Snagov.Cele doua barci sunt o parte a obligatiilor asumate de APC 21 prin acest protocol.
Tuturor celor implicati FELICITARI :!: :!: :!:
Desi nu detin informatii suplimentare, urmarind succesiunea "evenimentelor" consider ca strategia este buna, mai ales avand in vedere dimensiunile "baltii" :D
O campanie antibraconaj de succes in timp, va genera un capital de prestigiu si credibilitate extrem de valoros pt. asociatie, care capital bine consolidat si mediatizat va putea fi fructificat ulterior si in alte actiuni viitoare.
Sa auzim numai de bine :!:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
User avatar
Mihai Vinturache
Moderator
Posts: 2000
Joined: 22 Oct 2009, 14:36
Location: Bucuresti

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Mihai Vinturache »

Va multumim domnule Burian.
Sunt nevoit si eu, ca si Cezar ceva mai sus, sa remarc faptul ca ati fost cam scump la "vedere" in ultima vreme.
Ne bucuram ca ati revenit. :D
Nicio inteligenta artificiala nu poate concura cu prostia naturala!
User avatar
Petru Burian
Posts: 902
Joined: 25 Oct 2009, 09:56

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by Petru Burian »

Domnule Vinturache merci pt. postare :D
Sa stiti insa ca am fost prezent si am „participat” la toate expeditiile organizate, desi am fost mai ocupat ca de obicei. Problema este ca, de regula, „vorbesc” daca sunt intrebat sau daca am ceva de spus :lol: De aici poate rezulta impresia unei false absente :lol: :lol: :lol:
Va doresc toate cele bune pe "16-19 iunie" ;)
Fire intinse si capturi marete :!:

P.S. Cezar, in postarea sa, s-a adresat unui alt Petrica, dintr-o „editie mai recenta” :lol: :lol: :lol:
„Homo faber cyberneticus va deveni Homo humanis ecologicus”
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

astazi pe snagov...

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

sper sa nu se supere Geo, primele trei sunt de la el. ;)

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
valibu
Posts: 662
Joined: 26 Oct 2009, 13:09

Re: Deci, am luat Snagovul !

Post by valibu »

Image

Uploaded with ImageShack.us
Post Reply

Return to “Anunţuri Pescar Club 21”