Permis auto retinut!!!...

Legislaţia română în domeniul pescuitului

Moderators: cezar, PETREMAN

jonny_23
Posts: 9
Joined: 27 Dec 2010, 22:25

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by jonny_23 »

nu este acceptata...crede-ma.poate sa te dea si in judecata daca o folosesti cum nu trebuie :lol: :lol: :lol: :lol:
CS CARP ZONE
URDAREA IONUT
TEL:0768.895.826
jonny_23
Posts: 9
Joined: 27 Dec 2010, 22:25

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by jonny_23 »

chiar nu este nici un garcea printre noi sau care are vre-un prieten printre ei?sa ne lamureasca si pe noi cu adevarat?sau sa ne zica cum sa ocolim sistemul....ca asta stim cel mai bine sa facem ...FACEM legi care pot fi ocolite dar LEGAL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CS CARP ZONE
URDAREA IONUT
TEL:0768.895.826
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by nexu »

jonny_23 wrote:chiar nu este nici un garcea printre noi sau care are vre-un prieten printre ei?sa ne lamureasca si pe noi cu adevarat?sau sa ne zica cum sa ocolim sistemul....ca asta stim cel mai bine sa facem ...FACEM legi care pot fi ocolite dar LEGAL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cel mai bine, poti contesta daca ai un martor...sa ai pe cineva in dreapta si esti rezolvat...
0762 747 895...0732 085 740
buninicu
Posts: 12
Joined: 08 Jan 2011, 08:21
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by buninicu »

valic wrote:
buninicu wrote:
kzoli wrote:Buna
Erai singur in masina ? evenimentul a fost filmat ? sau erau martori care au semnat pe PV . ?
Daca nu poti contesta , chiar zilelele trecute un amic a patit pe o trecere de pieton ,doar ca eram 4 in masina si am contrazis pe politist ca n-are dreptate si baba si acum sta pe trotuar .... Pana la urma politistul a fost convins ca n-are dreptate si nici martori care sa confirme chestia s-a lasat pagubas .... si noi cu cate o bere :lol:[/quote

O camera video de monitorizare trafic este sfanta. Am de un an si a facut toti banii. Poti demonstra pe loc ( are si mini monitor ) ca ai dreptate sau... nu !
Cat costa o camera din asta ?
Geo wrote:Valică

cea mai ieftina gasita de mine si are si monitor tv
http://cardurimemorie.net/index.php?mai ... cts_id=504
Un prim răspuns îl găseşti aici: http://www.comenzi.ro/product_info.php?products_id=2645
Circa 400 de ron. Nu pare prea scump.
Dacă mergi aici: http://www.youmago.ro/object/view/camer ... d05/557508 nu mai ştiu, dar parcă nu era vorba de nici un preţ. Cred că se poate afla.
Aici http://www.nwradu.ro/2010/06/concurs-se ... ideo-auto/ găseşti şi un link către o înregistrare postată de cel care a făcut-o. Se poate aprecia ce spunea kzoli: pare a fi foarte utilă această cameră în "bătăliile" cu Garcea !!!
Nu ştiu dacă te poate apăra din punct de vedere legal, dacă este acceptată ca probă...
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by nexu »

A trecut ceva vreme din Aprilie trecut si, in afara ca poate`s dat in urmarire generala internationala,
nu mi s`a intamplat sa ma caute cineva, nici macar c`o citatie...
Am vb c`un avocat si mi`a zis una tare de tot, pe care am sa v`o impartasesc si voua :twisted:
Ti se retine permisu`, ai dovada, apoi in termen de 15 zile poti face cererea pt certificatu` de grefa,
pe care`l obtii a doua zi dupa depunerea actelor...odata obtinut certificatu` de grefa,
cu el poti merge sa`ti ridici permisu` de la Udriste(asta pt Bucuresti)...

Aici mi`a zis avocatu, ca dupa certificatu` de grefa, sa te duci cam in ziua a 13-a,
apoi la politie, tre` mers cu certificatu` de grefa, dupa fro 28 zile...
Apoi va veni procesu`, il pierzi, da` vei putea dovedi, cu actele depuse, ca permisu` de conducere,
a stat la politie pt 1 luna, asa ca tre` sa mai platesti amenda doar... :lol:
E chestie testata si pe care`o practica f multi, iar daca esti oprit de politie, le arati
certificatu` de grefa si le spui ca te duci la politie dupa permis, chiar atunci...
0762 747 895...0732 085 740
User avatar
PETREMAN
Moderator
Posts: 892
Joined: 23 Mar 2010, 10:08
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by PETREMAN »

nexu wrote:A trecut ceva vreme din Aprilie trecut si, in afara ca poate`s dat in urmarire generala internationala,
nu mi s`a intamplat sa ma caute cineva, nici macar c`o citatie...
Am vb c`un avocat si mi`a zis una tare de tot, pe care am sa v`o impartasesc si voua :twisted:
Ti se retine permisu`, ai dovada, apoi in termen de 15 zile poti face cererea pt certificatu` de grefa,
pe care`l obtii a doua zi dupa depunerea actelor...odata obtinut certificatu` de grefa,
cu el poti merge sa`ti ridici permisu` de la Udriste(asta pt Bucuresti)...

Aici mi`a zis avocatu, ca dupa certificatu` de grefa, sa te duci cam in ziua a 13-a,
apoi la politie, tre` mers cu certificatu` de grefa, dupa fro 28 zile...
Apoi va veni procesu`, il pierzi, da` vei putea dovedi, cu actele depuse, ca permisu` de conducere,
a stat la politie pt 1 luna, asa ca tre` sa mai platesti amenda doar... :lol:
E chestie testata si pe care`o practica f multi, iar daca esti oprit de politie, le arati
certificatu` de grefa si le spui ca te duci la politie dupa permis, chiar atunci...
Asta cu certificatul de grefa e valabil pt contraventii sau si pt accidente ? Eu m-am chinuit 1 an si doua luni cu un scuterist care a intrat intentionat in mine. :(
nexu
Posts: 319
Joined: 25 Oct 2009, 18:26

Re: Permis auto retinut!!!...

Post by nexu »

PETREMAN wrote: Asta cu certificatul de grefa e valabil pt contraventii sau si pt accidente ? Eu m-am chinuit 1 an si doua luni cu un scuterist care a intrat intentionat in mine. :(
Io "am calcat pe bec", la trecerea de pietoni, nuj de accidente...
0762 747 895...0732 085 740
Post Reply

Return to “Lege, fără tocmeală”